Reklama

Budúcnosť IT je v cloude

TECHBOX

Vedeli ste, že Microsoft Azure je komplexná cloudová platforma, ktorá ponúka riešenia aj pri tých najkomplikovanejších požiadavkách firemného IT? Slovak Telekom toto riešenie zaradil do svojej ponuky aj s ich tradične bohatou podporou.

Presťahovať celé IT firmy do cloudu už dnes nie je nič výnimočné. Je to praktické, efektívne, rýchle a v neposlednom rade aj lacné riešenie. Samotný cloud je však jedna služba, ktorá môže narážať na obmedzenia. A to hardvérové, keď spoločnosť, ktorá vám cloud sprostredkováva, nemá dostatočne výkonné servery, alebo softvérové, keď potrebujete presedlať na iný operačný systém.

Pri vysokých nárokoch na cloud je na mieste položiť si otázku, či by namiesto jedného riešenia nebolo lepšie predplatiť si hotovú infraštruktúru, ktorá zahŕňa viacero cloudov a rôznych softvérových riešení. Jednou z najväčších takýchto platforiem je Microsoft Azure, ktorej celosvetový podiel tržieb z cloudových služieb je 20 %. Azure zahŕňa tradičné virtuálne servery, úložiská a množstvo iných služieb, medzi ktorými nechýbajú Active Directory či Windows Virtual Desktop.

Zdroj | Microsoft

Riešenie tiež ponúka manažované databázy, vývojové prostredia, webové aplikácie, IoT, blockchain či umelú inteligenciu. Vďaka obrovskému množstvu zákazníkov, ktorí Azure využívajú, doň každý týždeň pribúdajú ďalšie a ďalšie služby.

ZABUDNITE NA HARDVÉR

Táto pokroková platforma, ktorá je dôkazom toho, že IT svet bude čochvíľa na úrovni používateľov oslobodený od hardvéru, môže byť pre vás zaujímavá napríklad vtedy, ak potrebujete hotovú aplikáciu, ktorú môžete hneď začať používať a nastavovať, hľadáte nové CRM riešenie, pri ktorom nemáte záujem o jeho správu a nastavovanie, alebo ak chcete jednoduchým spôsobom nasadiť WordPress na spustenie modernej webstránky.

Rýchlosť a flexibilita Azure je tiež v tom, že úvodné nastavenie trvá neporovnateľne kratšie v porovnaní s inými riešeniami, licencie viete meniť aj na sezónnej báze a o aktualizácie hardvéru či softvéru sa nemusíte vôbec starať. Azure tiež zaručuje tie najnovšie aktualizácie takmer okamžite po tom, ako sú dostupné.

Microsoft Azure je komplexné riešenie, ktoré môže byť nasadené v zdravotníctve, kde umožňuje individuálny a proaktívny prístup k pacientom, vo finančných službách, kde zákazníkom umožňuje využívať kvalitnejšie služby a poskytovateľom zas rýchlejším a modernejším spôsobom reagovať na potreby trhu. Komplexnosť riešenia je na tej úrovni, že by sa dalo využiť aj v štátnej správe, kde by bola najväčším benefitom bezpečnosť.

V prípade retailu Azure zasa poskytuje osobné, bezproblémové a diferencované prostredie. Vďaka tomu, že Azure podporuje open source, nebudete limitovaní, nech používate akýkoľvek operačný systém či aplikáciu. Microsoft vysvetľuje, že na platforme spustíte akúkoľvek aplikáciu s využitím vlastného zdroja dát na svojom operačnom systéme a na vlastnom zariadení. Flexibilitu riešenia demonštruje aj to, že 95 % spoločností z rebríčka Fortune 500 aktívne využíva riešenie Azure.

KOMPLEXNOSŤ = VÝHODA

Slovak Telekom popri svojom Telekom Cloude zaradil do ponuky Microsoft Azure vďaka úzkej spolupráci s technologickým gigantom. Tak, ako pri iných biznis riešeniach, aj tu operátor pripomína, že nepredáva len licencie, ale kompletné služby a starostlivosť o zákazníka. Znamená to, že vám pomôže s navrhnutím riešenia presne na mieru. Po tom, čo dôkladne analyzuje IT vo vašej firme, dokáže nasadiť nové riešenie s minimálnym obmedzením vašej prevádzky a samozrejme prenesie všetky vaše dáta na nové riešenie. Slovak Telekom zastrešuje aj správu riešenia Azure, operačných systémov a aplikácií. Ponúka tiež zaškolenie administrátorov a používateľov.

Telekom odporúča Azure práve pre zákazníkov, ktorí by chceli využívať aj špecifickejšie služby. Ich príkladom sú napríklad manažované databázy (SQL, MySQL, MariaDB, Postgre, Cosmos DB), predpripravené vývojové prostredia, automatická škálovateľnosť a mnohé ďalšie funkcie. Väčšinou také, ktoré na Slovensku využije len pár zákazníkov a ich vývoj a prevádzka na vlastnej platforme by boli z toho dôvodu neekonomické. Zatiaľ čo pri Azure a množstve zákazníkov na celom svete sú už tieto funkcie k dispozícii a ich neustálemu rozvoju sa venuje primeraná pozornosť.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.