Reklama

Bowers & Wilkins 600 S3 – zoznámte sa s najnovšou generáciou legendy

Zdroj | Bowers & Wilkins
Juraj Procházka
Zdroj | Bowers & Wilkins
Zdroj | Bowers & Wilkins

Aj to, čo je dobré, sa dá vždy vylepšovať. Po uvedení inovovaných sérií reproduktorov 800 a 700 ohlásila britská spoločnosť Bowers & Wilkins najnovší prírastok – novú (už ôsmu!) generáciu svojej šesťstovkovej rady, sériu 600 S3.

Séria 600 vždy zohrávala kľúčovú úlohu v portfóliu značky B&W a je druhou najdlhšie dostupnou radou po ikonickej sérii 800 Diamond. Teraz sa Bowers & Wilkins rozhodol pre rozsiahlu inováciu šesťstovkovej rady, aby ju urobil ešte lepšou.

Pozrite si

Bowers & Wilkins 700 Series – Štúdiový zvuk aj bez diamantov

Obsah pokračuje pod reklamou

Ako sa dá vylepšiť modelová rada reproduktorov, ktoré získali nejedno ocenenie a sú stále považované za špičku vo svojej kategórii? Tak, že ôsma generácia jednej z najuznávanejších Hi-Fi kolekcií dostala najkomplexnejšie vylepšenia v histórii série 600. Mnohé z nich boli inšpirované vylepšeným radom reproduktorov radu 700 S3. Potvrdzuje to pravidlo, že B&W časom najlepšie technológie z vyšších modelov, vrátane vlajkovej rady 800 Series Diamond, uvoľňuje aj pre nižšie (a lacnejšie) rady.

Zdroj | B&W

Nová séria 600 S3 zahŕňa štyri modely. Najväčším reprezentantom sú 603 S3, trojpásmové podlahové stĺpy s ventilovaným boxom. Nasledujú dva modely dvojpásmových regáloviek 606 S3 a 607 S3, a pre centrálny kanál domáceho kina je určený dvojpásmový reproduktor HTM6 S3 orientovaný horizontálne. Každý model je k dispozícii v povrchových úpravách dub, biela, alebo čierna. Prevedenie čerešňa je dostupné iba na mimoeurópskych trhoch. Regálové modely dostali nový stojan FS-600, vyrábaný v striebornom alebo čiernom prevedení.

Zdroj | B&W

Variabilita modelov umožňuje vytvoriť perfektnú stereo zostavu, aj multikanálové domáce kino. Pre podporu masívnych basov sa reproduktory 600 S3 dajú kombinovať s aktívnymi subwoofermi ASW 608 alebo ASW 610 od rovnakého výrobcu.

Zdroj | B&W

A aké vylepšenia B&W v rade 600 S3 nasadil? Najväčšou inováciou je zavedenie nového titánového kupolového výškového meniča s priemerom 25 mm do všetkých modelov rady. Je to dvojdielna konštrukcia s tenkou 25-mikrónovou hlavnou kupolou vystuženou 30-mikrónovým titánovým krúžkom. Ten je umiestnený v dlhšom systéme záťažových trubíc, čo pomáha znižovať vibrácie za kupolou a dosahovať „otvorenejší“ zvuk. Tweeter má tiež novú montážnu dosku na podporu rozptylu a dizajn mriežky prevzatý z nedávno predstavenej top série 800 Signature. Vďaka novému výškovému meniču dosahujú reproduktory série 600 S3 hornú hranicu frekvenčnej odozvy až 33 kHz.

Zdroj | B&W

Ďalšou významnou zmenou v sérii 600 S3 je upravený dizajn skrine. Pripevňuje výškový reproduktor a hlavné budiace jednotky bližšie k sebe pomocou „pretínajúcich sa orezávacích krúžkov“ navrhnutých na zlepšenie zobrazovania a integrácie meničov. Vnútorné vystuženie každej skrinky bolo zdokonalené použitím vylepšeného dreva, čím sa zvýšila tuhosť krytu.

Pozrite si

Bowers & Wilkins 603 – keď schopnosti prekonajú cenu

Zo série 700 S3 sú prevzaté svorky reproduktorov na zadnej strane boxov, rovnako ako zadné basové porty. Zároveň regálovky 606 S3 a 607 S3 dostali kovové závitové vložky. S nimi sa dajú spoľahlivo pripevniť k hornej doske nových stojanov FS-600 S3, ak ich nebudete umiestňovať na policu.

Zdroj | B&W

Inovácie neobišli ani stredové a stredo-basové meniče. Vo všetkých modeloch novej rady 600 S3 sú v nich použité membrány Continuum z vlastného vývoja Bowers & Wilkins. Táto technológia bola pôvodne určená pre sériu 800 Diamond a patrí k najtransparentnejším materiálom pre stredové membrány. V stĺpoch 603 S3 je stredotónový menič Continuum s priemerom 150 mm, v regálovkách sú stredo-basové meniče s priemerom 165 mm (606 S3), respektíve 130 mm (607 S3) a v centrálnom reproduktore HTM6 S3 sa o stredné pásmo a basy starajú dve 130 mm stredo-basové jednotky.

Zmena neobišla ani papierové membrány basových meničov. V stĺpoch 603 S3 sú použité dva s priemerom 165 mm, teraz vybavené pohonom zo 703 S3. Aj vďaka tomu dosahujú najväčšie reproduktory série 600 S3 frekvenčný rozsah 29 Hz až 33 kHz (pre pokles o 6 dB).

Zdroj | B&W
Obsah pokračuje pod reklamou

Výhybky nových modelov dostali vysoko kvalitné, modernizované bypass kondenzátory zo série 700 S3, pre dosiahnutie vyššieho rozlíšenia a transparentnosti.

Vývojom všetkých kľúčových technológií dokázali inžinieri v Bowers & Wilkins dosiahnuť výrazné zvýšenie výkonu celého svojho nového radu pri zachovaní vynikajúcej hodnoty za peniaze. Inak povedané, Bowers & Wilkins 600 Series S3 naďalej ponúka kvalitnejšie komponenty a technológie ako porovnateľné konkurenčné riešenia a udržuje sériu 600 aj vo svojej 8. generácii na pozícii referenčného štandardu v cenovo dostupných reproduktoroch vyššej triedy.

Nový rad 600 S3 predstavil Bowers & Wilkins 23. augusta a už čoskoro sa objaví aj na našom trhu. O aktuálnej dostupnosti sa informujte u distribútora značky Bowers & Wilkins, spoločnosti BIS audio. Odborníci v jeho predajniach vám nové modely radi predstavia, aj predvedú.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.