Boli sme sa pozrieť na AB-COM Workshop 2017

Spoločnosť AB-COM, ako najväčší dodávateľ satelitných riešení na našom trhu dnes zrealizovala pravidelné podujatie AB-COM Workshop, počas ktorého sa pravidelne prezentujú novinky zo sveta satelitnej techniky.

Dnes, teda 15. marca 2017 sa priestory Hotela Kaštieľ v Továrnikoch premenili na miesto s najväčším sústredením milovníkov satelitnej techniky. Práve tu sa totiž konal AB-COM Workshop 2017.

Počas celodennej série prezentácii sa mohli záujemcovia a zákazníci spoločnosti AB-COM dozvedieť najhorúcejšie novinky zo sveta satelitných technológií. Samotný deň začal prednáškou o prijímači AB CryptoBox 700HD a možnostiach jeho využitia.

Tento prijímač sa totiž vyznačuje tým, že ponúkne neskutočne jednoduché ovládanie a nastavenie potrebných programov. Majitelia tohto prijímača a v podstate všetkých súčasných prijímačov série CryptoBox si pochvaľujú práve jednoduché ovládanie a nastavenie týchto prijímačov.

Spoločnosť AB-COM neustále pracuje na podpore prijímača AB CryptoBox 700HD a vďaka mnohým aktualizáciám tak prijímač získava stále nové funkcie a vychytávky.

Ďalšia sekcia prednášok bola venovaná najvybavenejším prijímačom na trhu VU+ UNO 4K a VU+ ULTIMO 4K, ktoré sú určené najmä pre náročnejších používateľov, ktorí ocenia bohaté možnosti prispôsobenia týchto prijímačov.

Pozrite siNový VU+ ULTIMO 4K uspokojí aj najnáročnejších

Ako už samotný názov jednotlivých prijímačov prezrádza, sú schopné okrem HD vysielania prijímať aj vysielanie v UHD rozlíšení. Samozrejme pre toto vysielanie potrebujú tieto prijímača podstatne vyšší výpočtový výkon. Ten je možné využiť aj pre ďalšie funkcie, ako je napríklad možnosť pripojenia veľkého množstva tunerov.

Okrem nastavení jednotlivých prijímačov sa účastníci AB-COM Workshopu 2017 mohli dozvedieť aj to, ako jednoducho nastaviť zdieľanie satelitného signálu medzi dvoma VU+ satelitnými prijímačmi v domácnosti.

Moderné prijímače VU+ však ponúkajú okrem toho aj bohaté funkcie pre streamovanie obsahu do mobilných zariadení, alebo v prípade VU+ ULTIMO 4K dokonca aj možnosť nahrávania obsahu z externého zdroja pripojeného prostredníctvom HDMI-in portu.

Posledná časť prednášok patrila košickej spoločnosti ANTIK, ktorá odprezentovala svoju vlastnú satelitnú televíziu ANTIK SAT. Počas prezentácie mohli účastníci workshopu vidieť ako pracujú karty ANTIK v satelitných prijímačoch VU+ a AB CryptoBox.

Pozrite siAntik Telecom má prvý hybridný interaktívny set-top-box pre satelit

S riešením spoločnosti ANTIK sme sa stretli dávnejšie aj my, pričom asi najväčší záujem vzbudil hybridný set-up-box, ktorý spoločnosť sama vyvinula a dokonca ho aj sama vyrába. Jeho čaro spočíva v tom, že môžete v jednom prijímači sledovať tak satelitné, ako aj internetové programy.

Používateľ pritom vôbec nezbadá, že daný program nie je vysielaný prostredníctvom satelitného vysielania, ale o príjem sa stará internetové pripojenie.

ANTIK však okrem toho ponúka aj Smart TV box, ktorý obsahuje niekoľko funkcií navyše. Patrí sem napríklad možnosť sledovania YouTube vysielania, alebo integrovaná videopožičovňa, či vzdialená správa. Práve vďaka nej môžu technici spoločnosti často vyriešiť problémy u zákazníka bez potreby návštevy.

Komentáre k článku