Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

BOCCO emo - rodinný robot pre všetky generácie

BOCCO emo - rodinný robot pre všetky generácie
Zdroj | BOCCO
Michal Spiegel
BOCCO emo - rodinný robot pre všetky generácie
Zdroj | BOCCO
Zdroj | BOCCO

Pri príležitosti výstavy CES v Las Vegas bol bližšie predstavený robot BOCCO emo určený pre rodiny, ktorý disponuje rôznymi funkciami.

Robot je určený na zbližovanie rodiny a väčšiu komunikáciu medzi sebou. Základnou funkciou je odosielanie a prijímanie hlasových správ medzi členmi rodiny. Môžete tak napríklad nahrať a poslať správu starej mame a robot ju prečíta. Na odpoveď opäť stačí správu nahrať alebo napísať do BOCCO emo aplikácie.

Po vzore hlasových asistentov, BOCCO emo vám povie prehľad aktuálneho počasia a upozorní na prípady, kedy sú extrémne vysoké alebo nízke teploty.

Samozrejmosťou domáceho robota je prepojenie s rôznymi domácimi smart home senzormi. Robot tiež nájde využitie medzi staršími ľuďmi, ktorým môže pripomenúť užiť lieky v konkrétny čas alebo ich upozorní, aby dodržiavali pitný režim v obzvlášť teplé dni.

Pozrite si

Emo – robot, ktorý vám zlepší náladu a zároveň ponúkne smart home funkcie

Vďaka vydarenému dizajnu je robot vhodný aj pre deti. Okrem klasických hlasových pokynov, dokáže robot vyjadrovať aj emócie cez rôzne pohyby, svetelné a zvukové efekty.

Na plnohodnotné využitie robota stačí disponovať smartfónom s Bluetoothom a domácim Wi-Fi routrom. Cena ani bližšie detaily ohľadne predaja zatiaľ neboli uverejnené. Robot sa iba teraz začal prezentovať na americkom trhu počas výstavy. Je tak pravdepodobne možné, že okrem japončiny a angličtiny zatiaľ inými jazykovými možnosťami nedisponuje.

Pred dvomi rokmi sme písali o podobnom projekte v podobe robota Emo. Ten disponoval zabudovanými funkciami umelej inteligencie a okrem pohybu a interakcie, vedel rozpoznávať tváre a komunikovať so svojim majiteľom.

Zdroj