Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Emo - robot, ktorý vám zlepší náladu a zároveň ponúkne smart home funkcie

Emo - robot, ktorý vám zlepší náladu a zároveň ponúkne smart home funkcie
Zdroj | Kickstarter
Michal Spiegel
Emo - robot, ktorý vám zlepší náladu a zároveň ponúkne smart home funkcie
Zdroj | Kickstarter
Zdroj | Kickstarter

Robot ako domáci miláčik, ktorý vám zároveň ponúkne služby virtuálneho asistenta je sľubný projekt. Niet divu, že na Kickstarteri zažil za prvých pár dní úspech.

Emo má v sebe zabudované funkcie umelej inteligencie a okrem pohybu a interakcie, vie rozpoznávať tváre a komunikovať so svojim majiteľom.

Príkladom je zobrazovanie počasia. V prípade, že chcete vedieť aktuálnu predpoveď, opýtate sa Ema a on vám to názorne graficky zobrazí a taktiež sa môže stať, že vám Emo ochorie podobne ako svojho času miláčik Tamagoči.

https://www.kickstarter.com/projects/livingai/emo-the-coolest-ai-desktop-pet-with-personality-and-ideas?ref=discovery_category

Pozrite si

Miko 2 – druhé pokračovanie inteligentného vzdelávacieho robota

Podľa výrobcu dokáže robot reagovať na viac ako 1 000 pohybov a tvárí. Samozrejme nechýbajú ani ďalšie funkcie ako pustenie hudby, fotenie, tancovanie a dokonca online hry. S Emo si tak viete vyplniť voľný čas, aj keď zrovna doma nikto nie je.

V prípade, že ho pripojíte k smart home osvetleniu, vie vás napríklad ráno zobudiť pomocou vstavaného budíka a následne zapnúť svetlo, aby ste naozaj vstali.

Napriek tomu, že sa vie robot hýbať, nemalo by sa stať, že vám spadne zo stola, keďže pomocou senzora pozná, kde sú hranice v priestore.

Zdroj | Kickstarter
Pozrite si

Anki Vector – toto môže byť váš prvý robotický domáci miláčik

Robot Emo sa nabíja cez 5 W bezdrôtové nabíjanie. Robot Emo sa dá momentálne kúpiť za zvýhodnenú cenu 139 dolárov priamo cez Kickstarter s dátumom dodania vo februári 2021. Finálna cena bude 199 dolárov. V balení tiež dostanete 1x smart svetlo, ktoré si jednoducho zapojíte do zásuvky a tiež bezdrôtovú nabíjaciu podložku v podobe snowboardu.

Momentálne vie Emo pracovať len s angličtinou, no vývojári plánujú do budúcna pridať aj ďalšie svetové jazyky.

Do konca kampane na Kickstarteri ostalo ešte viac ako mesiac, no už teraz sa z plánovaných 50 000 vyzbieralo viac ako 390 000 dolárov.

Zdroj | Kickstarter
Zdroj