Reklama

BMW radu 3 si už nekúpite bez hybridného pohonu

Zdroj | BMW
Michal Sobek
Zdroj | BMW
Zdroj | BMW

BMW radu 3 patrí medzi najobľúbenejšie modely mníchovskej automobilky. Aj preto sa rozhodla, že daný model prejde ďalších faceliftom, ktorý sklame všetkých petrolheadov.

Fígeľ je totiž v tom, že BMW radu 3 si po novom nekúpite bez batérie. Ak by ste predsa chceli motorizáciu bez elektrifikácie, čím skôr siahnite po skladových zásobách, kým sa nevypredajú.

Zdroj | BMW
Obsah pokračuje pod reklamou

Na výber tak budú 48-voltové mild hybridné systémy alebo rovno plug-in hybridné pohonné jednotky. Pri druhých menovaných sa zväčšila kapacita batérie na súčasných 19,5 kWh, čo znamená čisto elektrický dojazd až 101 kilometrov. Výkonom 11 kW nabijete batériu za 2 hodiny a 15 minút.

Verzia BMW 330e ešte ponúka 8-stupňovú prevodovku Steptronic a systémový výkon 215 kW (292 koní). Mild hybridné verzie ponúknu 275 kW (374 koní) pri benzínovej verzii so šiestimi valcami alebo 250 kW (340 koní) pri naftovej verzii taktiež so šiestimi valcami.

Zdroj | BMW

Novinkou sú dva laky, a to Arctic Blue Race a Fire Red, ako aj 19-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny v spojení s balíkom M Sport. Automobilka hlási aj citeľne vyšší komfort jazdy a vysokú úroveň dynamiky.

Inovácie sa dotkli aj interiéru, kde je takmer všetko po starom, ale vylepšením prešiel samotný infotainment. Teraz je už nasadený BMW Operating System 8.5 a k dispozícii je aj BMW Intelligent Personal Assistant.

Zdroj | BMW

Ďalšou novinkou interiéru je M kožený volant s tromi lúčmi a dole splošteným vencom. Inak tu máme opäť dva veľké displeje, pričom ten stredový je, samozrejme, dotykový a nechýba ani praktický head-up displej. Lišta v spodnej časti centrálneho displeja ponúka po novom aj priamy prístup k funkciám klimatizácie.

Zatiaľ poznáme len americké odporúčané ceny. Model BMW 330i vyjde na 45 500 dolárov, BMW 330i xDrive bude stáť 47 500 dolárov, za verziu BMW 340i zaplatíte minimálne 59 600 dolárov a rovnaká verzia len s pohonom všetkých kolies vyjde na 61 600 dolárov.

Zdroj | BMW
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.