Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Black Shark 4 láka na 120 W nabíjanie, plnú batériu dosiahne už za 15 minút

Black Shark 4 láka na 120 W nabíjanie, plnú batériu dosiahne už za 15 minút
Zdroj | Black Shark
Stanislav Vinc
Black Shark 4 láka na 120 W nabíjanie, plnú batériu dosiahne už za 15 minút
Zdroj | Black Shark
Zdroj | Black Shark

Čínsky Black Shark fungujúci pod krídlami Xiaomi vydáva novú sériu herných smartfónov Black Shark 4. Okrem očakávaných hardvérových vylepšení prinášajú aj prekvapivo výkonné nabíjanie, rýchlejšie pamäte a nové obrazovky s rekordne nízkou odozvou na dotyky.

Výroba nových čipsetov sa zjavne rozbehla naplno a tak nie je žiadnym prekvapením, že po čipsetoch Snapdragon 888 a Snapdragon 870 napokon siahla aj podznačka herných smartfónov z portfólia Xiaomi. V rámci novej série si tieto výkonné čipsety podelia smartfóny Black Shark 4 a Black Shark 4 Pro.

Zdroj | Black Shark

Nová dvojica tieto čipsety dopĺňa o rýchlu operačnú pamäť LPDDR5 a rovnako rýchle interné úložisko typu UFS 3.1. V prípade modelu Black Shark 4 Pro sa však vôbec po prvý krát v smartfóne objavuje aj diskový akcelerátor RAMDISK, ktorý pretvára časť operačnej pamäte na rýchle interné úložisko pre zrýchlenie načítavania aplikácií a hier.

Zdroj | Black Shark

Podobné prvenstvo nová séria získava aj pri obrazovkách. Pri oboch modeloch Xiaomi využilo 6,67“ AMOLED panely od Samsungu so 144 Hz obnovovacou frekvenciou obrazu a až 720 Hz obnovovacou frekvenciou dotykovej vrstvy. Nová séria tak ponúkne rekordne nízku odozvu na dotyk na úrovni 8,3 milisekundy. Displeje navyše dokážu fungovať aj v 60, 90 a 120 Hz režimoch.

Zdroj | Black Shark

Dotykové ovládanie doplnia aj nové mechanické vyskakovacie tlačidlá, ktoré okrem presnejšieho ovládania hier poslúžia aj na rýchle spúšťanie skratiek vrátane tvorby snímok a nahrávok obrazovky. Tieto vychytávky sú súčasťou nadstavby JOYUI 12.5 vychádzajúcej z nadstavby MIUI 12.5 od Xiaomi.

Pozrite si

OnePlus 9 a 9 Pro ponúknu Hasselblad fotoaparáty a Snapdragon 888

Zameranie na rýchlosť napokon séria Black Shark 4 prenáša aj do oblasti batérií. Identickú kapacitu 4 500 mAh bude možné vďaka nabíjaniu s výkonom až do 120 W v prípade modelu Black Shark 4 naplniť na 100 % v priebehu 16 minút a v prípade modelu Black Shark 4 Pro už v priebehu 15 minút.

Zdroj | Black Shark

Na zadnej strane oboch modelov napokon nájdeme trojitý fotoaparát v zostave 64+8+5 Mpx. Druhým senzorom je ultraširokouhlý snímač a tretím naopak makro kamera. Hlavný fotoaparát ponúkne možnosť nahrávania videa v 4K UHD rozlíšení pri 60 snímkach za sekundu, nočný režim, fázovú detekciu s elektronickou stabilizáciou obrazu a v prípade modelu Black Shark 4 Pro aj HDR10+ video.

Pozrite si

Prinesie Snapdragon Sound úžasný bezdrôtový Hi-Fi zvuk?

Nová séria Black Shark 4 dorazí do predaja 26. marca. Nižší model bude v pamäťovej zostave 6/128 GB začínať v prepočte zhruba na 320 € a v najvyššej verzii s 12/256 GB pamäťou naopak končiť na cene 430 €. Black Shark 4 Pro štartuje s 8/256 GB pamäťou na cene 520 € a postupne cez 12/256 GB verziu sa s 16/512 GB pamäťovou zostavou dostáva až k cene 690 €.

Po tejto čínskej premiére sa má séria Black Shark 4 dočkať aj svojej globálnej premiéry. Bližšie dátumy a ani približné ceny pre európsky trh však v tejto chvíli nepoznáme.

Zdroj