Reklama

Bezplatné nabíjanie na celom Slovensku! Tesla pomáha Ukrajine cez Supercharger

Zdroj | Tesla
Igor Neštrák
Zdroj | Tesla
Zdroj | Tesla

Po nedávnom spustení bezplatného nabíjania na niektorých Tesla Superchargeroch v okolitých štátoch Ukrajiny kalifornská automobilka rozširuje svoju pomoc utečencom z Ukrajiny a bezplatné nabíjanie ponúkne na všetkých svojich nabíjacích staniciach na území Poľska a Slovenska.

Priamo na území Ukrajiny Tesla nemá svoje oficiálne zastúpenie, avšak podľa odhadov po ukrajinských cestách jazdí viac ako 5 000 elektromobilov Tesla.

Pozrite si

Ofenzíva Tesly – do dvoch rokov strojnásobí sieť Supercharger

Všetkým zamestnancom Tesly, ktorí sú štátnymi príslušníkmi Ukrajiny a boli požiadaní, aby sa vrátili na Ukrajinu do aktívnej služby ako záložníci, Tesla zachová ich pracovný pomer a plat po dobu 3 mesiacov s cieľom posúdiť ich podľa potreby po uplynutí tohto obdobia.

Zdroj | Tesla

Veľké poďakovanie patrí dobrovoľníkom z tímu Giga Berlin a Germany Service, ktorí rýchlo zareagovali, aby otestovali, nakonfigurovali, zabalili a odoslali niekoľko stoviek jednotiek Starlink, ktoré už boli vďačne prijaté ukrajinským ministrom pre digitálnu transformáciu.

Tesla prostredníctvom svojej divízie Energy dodanie jednotiek Starlink podporila batériovými úložiskami Powerwall, ktoré zamestnanci Berlínskej Gigafactory pripravili v relatívne krátkom čase pre vojnou zmietanú Ukrajinu.

Zdroj | Tesla

Tesla okrem toho posilnila program pomoci zamestnancom Tesla EMEA. Program ponúka poradenstvo a množstvo zdrojov a podpory pre zamestnancov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.