BenQ sa pochválil dataprojektorom na baterky

ZDROJ | BenQ

BenQ patrí medzi známych výrobcov projektorov aj na Slovensku. Novinka síce neohúri parametrami, ale jeho majiteľom môže priniesť veľa potešenia a zábavy vďaka svojim kompaktným rozmerom a moderným technológiám.

ZDROJ | BenQ

Prenosný LED projektor BenQ GV1, ktorý má v sebe integrovaný Bluetooth reproduktor a Wi-Fi pripojenie ukazuje nový smer, akým sa môže uberať svet zábavy a oddychu. Áno, toto malé zariadenie je v prvom rade určené pre voľnočasové aktivity, no svoje uplatnenie nájde aj v menších kanceláriách.

https://youtu.be/qsNLUPg2wv4

Pozrite siAnker ohlásil príchod nového miniprojektoru Nebula Capsule II

Jednoduchý dizajn v štýle All-in-One oslobodí používateľov od problémov s nastavením, zhoršených bezdrôtových prenosov a hlavne spleťou káblov. BenQ GV1 dokáže ľahko streamovať videá, hudbu a hry vďaka najnovšej konektivite Bluetooth, Wi-Fi a USB-C.

ZDROJ | BenQ

Dataprojektor má hmotnosť 708 gramov a rozmery 80 x 80 x 155 mm. Bezdrôtové pripojenie zabezpečuje Wi-Fi 5, zariadenie má vlastný hotspot, vďaka čomu je možné bezdrôtovo streamovať z lokálneho úložiska aj tam, kde nie je k dispozícii Wi-Fi, napríklad keď sa ocitnete s partiou na chate.

ZDROJ | BenQ

USB-C umožňuje prepojenie s najnovšími smartfónmi, tabletmi, notebookmi ale aj externými diskami s týmto rozhraním pomocou štandardu DisplayPort. Pri pripojení cez USB-C sa súčasne dobíja pripojené zariadenie. Vstavaná batéria v dataprojektore má podľa výrobcu vydržať 3 hodiny.

Pozrite siNová vlajková loď – 4K HDR projektor pre domáce kino BenQ W11000H je tu

O projekciu sa stará Osram Q9 LED so životnosťou 20 tisíc, resp. 30 tisíc hodín (režim Normal/Eco). Natívne rozlíšenie je v tomto zariadení 854 x 480 pixelov so svietivosťou 200 ANSI lúmenov a kontrastom 100 000 : 1. Výkon vstavaného Bluetooth reproduktoru je 5 W.

Konštrukčne zaujímavo je riešený svetelný zdroj projekcie. Je totiž umiestnený na vrchu projektoru a vďaka špeciálnemu závesu je na ňom možné nastaviť sklon do 15°. To znamená 77 cm pri posunutí obrazu vo vertikálnom smere. Maximálna projekčná plocha je 100 palcov, doporučená je však 60 palcov kvôli ideálnej výške na sledovanie.

ZDROJ | BenQ

Výpočtový výkon dodáva čipset Qualcomm Snapdragon 210 MSM8909, na ktorom beží Android 7.1.2. Bezdrôtová projekcia je možná zo zariadení s iOS, macOS, Android a Windows. GV1 sa dodáva s USB-C káblom, diaľkovým ovládaním, napájacím káblom a ochranným obalom určeným na prenášanie.

ZDROJ | BenQ
ZDROJ | BenQ

BenQ nám ukázal zaujímavé zariadenie, s ktorým by si mali vedieť ľahko poradiť aj neskúsení používatelia. Svetelné a obrazové parametre postačujú na bežnú domácu projekciu, ktorá nebude rušená hlukom silného ventilátora. LED svetlo sľubuje dlhú výdrž, kompaktné rozmery ľahkú manipuláciu a doporučená cena 365,90 eur nezruinuje rodinný rozpočet. Projektor sa dostane na náš trh už v priebehu februára 2019.

ZdrojBenQ

Komentáre k článku