Reklama

Nová vlajková loď - 4K HDR projektor pre domáce kino BenQ W11000H je tu

Zdroj | BenQ
Richard Pliešovský
Zdroj | BenQ
Zdroj | BenQ

BenQ patrí medzi popredných výrobcov projektorov. Ponúka nielen low-endové modely, ale aj úplnú špičku, ktorá vie vyraziť dych. Za takého zariadenie je však nutné siahnuť hlbšie do vrecka, alebo na pár rokov obmedziť dovolenky.

Zdroj | BenQ

Projektor pre domáce kino W11000H nadväzuje na predchodcu W11000 a ponúka vysoké rozlíšenie 4K s reálnou reprodukciou 8,3 milióna obrazových bodov, certifikáciu THX HD Display a taktiež inováciu v podobe vysokého dynamického rozsahu HDR. V tomto projektore teda nájdete technológiu, ktorá sa používa v kinosálach IMAX.

Zdroj | BenQ

BenQ W11000H využíva pokročilý DLP 4K UHD DMD čip s XPR technológiou. Tá zabezpečí skutočné rozlíšenie 3840 x 2160 pixelov. Optimalizovaný optický systém používa až štrnásť prvkov, systém „true zoom“ a špeciálne šošovky s nízkym rozptylom pre dosiahnutie maximálne presného zobrazenia. Obraz je tiež podporený vysokým natívnym ANSI kontrastným pomerom, technológiami Active Iris, Dynamic Black, Smart Eco a CinemaMaster.

Oháňať sa certifikáciou THX nie je až také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Vyžaduje analýzu desaťnásobne väčšieho množstva dát a sedemnásobného úsilia a zdrojov pre zaistenie precíznych farieb a nastavení hodnôt gamma, ako je pri štandarde Rec.709. Aj preto nový BenQ absolvoval viac ako dvadsať laboratórnych testov, kde prebehli stovky meraní, či dokáže splniť prísne podmienky certifikácie THX (presnosť podania farieb, hodnôt gamma, teplotu farieb, vysoký prirodzený kontrast). Výsledkom je THX Mode, ktorý poskytuje autentickú reprodukciu filmového obrazu tak, ako to zamýšľali tvorcovia obsahu.

Pozrite si

Nový projektor BenQ TK800 je s rozlíšením 4K UHD a HDR

Zdroj | BenQ

Luxusný dizajn poteší nielen oko, ale je aj funkčný a zabezpečuje výrazné chladenie, ktoré takáto mašina potrebuje. Flexibilná rôznorodosť inštalácie je pri tejto triede výrobku samozrejmá. Projektor ponúka 1,5-násobný zoom, horizontálnu a vertikálnu korekciu obrazu a početné, ľahko dostupné porty.

Zdroj | BenQ

Cena projektoru je pravdaže vyššia a človek, ktorý si ho kupuje do svojho domova isto vie, prečo chce práve takéto delo – vychutnať si parádne filmy s vysokým rozlíšením a HDR. Časom sa mu tieto vysoké náklady postupne splatia. Cena projektoru je približne rovnaká ako 730 návštev v kine. Keď ste dvaja a chodíte raz za týždeň na novinku, máte to splatené za sedem rokov.

Aká je teda jeho cena? Domáci filmový projektor BenQ W11000H sa predáva na Slovensku za 5 839 eur.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.