Reklama

Bang & Olufsen Beogram 4000c - návrat legendárneho gramofónu za cenu auta

Zdroj | Bang & Olufsen
Michal Spiegel
Zdroj | Bang & Olufsen
Zdroj | Bang & Olufsen

Len máloktoré gramofóny sa môžu zaradiť do ikonických tak ako model Bang & Olufsen Beogram 4000. Dánska značka prináša limitovanú edíciu gramofónu opäť na európsky trh.

Spoločnosť Bang & Olufsen bola vždy známa svojimi originálnymi produktami a nadčasovým dizajnom Platí to aj pre gramofón Beogram 4000 series, ktorý sa začal predávať ešte v 70. rokoch, ktorý dizajnovo ovplyvnil množstvo nástupcov.

Pozrite si

Lenco L-30 a L-400 sú dostupné gramofóny v štýlovom spracovaní

Zaujímavosťou je, že nová limitovaná edícia gramofónu Bang & Olufsen’s Beogram 4000c Recreated Limited Edition pozostáva z 95 kusov gramofónov, ktoré sa podarilo pozbierať a vylepšiť, aby spĺňali dnešné štandardy. Znamená to, že nejde o nový produkt, ale o vynovený pôvodný gramofón. Počet kusov 95 bol vybraný z dôvodu 95. výročia spoločnosti Bang & Olufsen.

Každý z 95 kusov bol vynovený priamo v Dánsku. Každý pôvodný kus je rozobratý na súčiastky, vyčistený, znovu postavený a doplnený o nové súčiastky a samozrejme otestovaný na najmodernejších prístrojoch.

Na rozdiel od pôvodného gramofónu, tento vynovený dostal zabudovaný pred-zosilňovač RIAA, čo znamená, že ho stačí zapojiť do audio systému, prípadne do reproduktorov a nie je nutné dokupovať ďalšie súčasti. Pripojenie funguje na základe RCA káblu, prípadne cez 3,5 mm jack.

Zdroj | Bang & Olufsen
Pozrite si

Technics SL-1210GAE – gramofón snov v limitovanom počte

Gramofón Bang & Olufsen Beogram 4000c disponuje dvomi štandardnými rýchlosťami prehrávania – 33 a 45 rpm. Nechýbajú funkcie ako automatické rozpoznávanie veľkosti platne, automatická voľba rýchlosti a automatické zdvihnutie a položenie ihly.

Pokiaľ vás tento ikonický gramofón zaujal, kúpiť sa bude dať iba v Európe a to koncom októbra. Podobne ako pri iných Bang & Olufsen produktoch, aj pri tomto si poriadne buchnete po vrecku, keďže stojí 11 000 dolárov. Vďaka vyššej cene je predĺžená aj záruka, ktorá je 5 rokov.

O inovatívnej spoločnosti, ktorá na trh prináša dizajnové produkty, Bang & Olufsen, sme pred pár rokmi priniesli výborný historický článok, ktorý si môžete prečítať na tomto odkaze.

Zdroj | Bang & Olufsen
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.