Reklama

Technics SL-1210GAE - gramofón snov v limitovanom počte

Zdroj | Technics
Michal Spiegel
Zdroj | Technics
Zdroj | Technics

Technics je legendárna značka gramofónov, ktorá tento rok oslavuje 55. výročie. Pri tejto príležitosti spoločnosť Panasonic Technics predstavila limitovanú edíciu gramofónu pod označením SL-1210GAE.

Limitovaná edícia ponúka v rámci európskeho predaja iba 800 kusov tohto prémiového gramofónu a každý kus bude mať vygravírované svoje unikátne sériové číslo.

Gramofón ponúka masívnu konštrukciu, ktorá má hmotnosť 18 kilogramov, takže len tak niečo s ním nepohne. Skladá sa z hliníkového taniera, ktorý je obohatený o mosadz.

Zdroj | Technics
Pozrite si

Technics ukázal na High End Show Mníchov Bluetooth reproduktor SC-C50

Ručne vyrábaný gramofón z Japonska disponuje motorom s priamym náhonom, ktorý ponúka technológiu hybrid encoder, ktorá sa hodí aj na menej kvalitné platne, ktoré trpia nerovnosťami.

Technics SL-1210GAE ponúka tri rýchlosti prehrávania – 33​ 1⁄3 RPM, 45 RPM a tiež 78 RPM, ktorá slúži na prehrávanie starších šelakových platní.

Vďaka masívnej konštrukcii a zinkovým nožičkám, ktoré sú obohatené o špeciálny gél, gramofón sľubuje, že počas prehrávania nebude počuť žiadnu okolitú rezonanciu či už zo vzduchu alebo priamo zo zeme.

Hlavnú časť gramofónu tvorí rameno, ktoré je tvorené horčíkom a ponúka prenosku JT-1210, na ktorej Technics spolupracoval s uznávanou japonskou firmou Nagaoka.

Použitie mosadzných a pozlátených zakončení pomáha predchádzať zhoršenej kvalite zvuku. Kovová tieniaca konštrukcia vnútri skrine potom znižuje účinky vonkajšieho hluku.

Zdroj | Technics
Pozrite si

Technics SP-10R – gramofón, ktorý nepoteší slovenské peňaženky

Skriňa je konštruovaná z trojvrstvovej konštrukcie tlakovo liateho hliníka BMC (Bulk Molding Compound), kaučuku a 10 mm hrubého vrchného panela s hliníkom v čiernej farbe. Výhodou tohto gramofónu oproti predchodcom, je možnosť vypnúť svetlo stroboskopu.

Technics tiež počas tlačovej konferencie prezradil plány na vydanie gramofónového zosilňovača SU R-1000 a to koncom tohto roku. Gramofón bude na predaj v priebehu júna 2020 za zatiaľ nešpecifikovanú cenu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.