Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Balance: logická hra, ktorá vám ponúkne zamestnanie

Balance: logická hra, ktorá vám ponúkne zamestnanie
Marek Hudák
Balance: logická hra, ktorá vám ponúkne zamestnanie

Google Play obchod ponúka množstvo logických hier, napríklad hry Crooked Path alebo Roofbot stoja za vyskúšanie. Avšak hra Balance s miliónmi stiahnutí je iná.

Jednoduchý dizajn bez zbytočného menu spolu s príjemnou grafikou sú prednosťami hry. Prvý level vývojári pripravili formou úvodného tutorialu, ktorý sa vám pokúsi vysvetliť jej princíp.

V tejto hre vystupujete ako inžinier energetiky a vaším poslaním je zásobiť mesto elektrinou z jednotlivých elektrární tak, aby nedošlo k preťaženiu elektrického vedenia. V pokročilejšej fáze hry pocítite nutnosť zváženia si, aké najoptimálnejšie množstvo energie je nutné vyslať z dostupných elektrární.

Pozrite si

Crooked Path – Logická puzzle hra, ktorá vás dostane

Práve optimálnosť a rovnováha, ako napovedá aj samotný názov hry, sú kľúčové faktory. Vo vyšších úrovniach ich budete musieť mať na pamäti a zároveň myslieť aj na náhodné udalosti, ktoré dokážu významne zmeniť podmienky.

Náročnosť levelu mi radikálne zvýšila zmena spotreby elektrickej energie daných miest. Väčší problém pri riešení úlohy dokáže spraviť prerušenie jednej z vytvorených elektrických ciest. Týmto mi systém dal jasne najavo, že bez záložnej trasy sa v niektorých leveloch nezaobídem.

Pozrite si

Roofbot: hra s pestrými farbami, ktorá precvičí vaše logické myslenie

Hra Balance narozdiel od konkurencie je plne bezplatná, teda všetkých 40 úrovní si môžete vyskúšať bez nutnosti vyťahovania kreditnej karty.

Najväčším prekvapením však bola pracovná ponuka od nórskej spoločnosti stojacou za aplikáciou. Statnett, ktorý zabezpečuje elektrické vedenie na tisícky kilometrov, ponúka širokú paletu pracovných príležitostí na IT, manažérsku a obchodnú pozíciu.

Stiahnuť aplikáciu

Zdroj