Reklama

Mestské vozítka Smart budú plne elektrické, prídu už na jar

Zdroj | smart
Imrich Maťo
Zdroj | smart
Zdroj | smart

Zástupcovia automobilovej značky smart zverejnili informáciu, že štvrtá generácia kultového mestského vozidla s elektrickým pohonom bude mať svetovú premiéru na tohtoročnom Parížskom autosalóne. Uvedenie na slovenský trh bude nasledovať na jar budúceho roku.

Pozrite si

Vision Mercedes-Maybach 6 – superluxusný elektromobil budúcnosti

Zdroj | smart

Jazdu na elektrinu si najnovšie budete môcť užiť nielen v modeli smart fortwo kupé a smart fortwo kabriolet, ale aj vo štvormiestnom modeli smart forfour. Značka smart sa tak stane jediným výrobcom vozidiel na svete, ktorý bude ponúkať svoju modelovú paletu so spaľovacími, ako aj s elektrickými motormi.

Zdroj | smart

Nový smart electric drive má k dispozícii elektromotor s výkonom 60 kW/81 k, ktorý vyvinie krútiaci moment 160 Nm už zo státia. Energiu mu dodáva lítium-iónový akumulátor s kapacitou 17,6 kWh, ktorý ho dokáže poháňať do vzdialenosti 160 km (fortwo) resp. 155 km (fortwo kabriolet, forfour).

Pozrite si

Nissan BladeGlider – 3-sedadlový elektromobil budúcnosti

Zdroj | smart

Maximálna rýchlosť je kvôli dojazdu obmedzená na 130 km/h. Z dôvodu výkonovej charakteristiky elektromotora prichádza smart s jediným pevným prevodovým pomerom. Na cúvanie sa zmení smer otáčania motora.

Zdroj | smart

Všetky modely disponujú sériovo novou výkonnou palubnou nabíjačkou, ktorá skracuje čas potrebný na plné nabitie na polovicu (2,5 h) oproti predchodcovi. Od budúceho roku 2017 bude na želanie dostupná výkonná rýchlonabíjačka s výkonom 22 kW, ktorá umožní plné nabitie za menej ako 45 minút (podmienkou je nabíjanie trojfázovým prúdom).

Elektrický smart riadi rekuperáciu pomocou radaru. Radarový snímač sleduje dopravné dianie a stupeň rekuperácie sa volí tak, aby vyhovoval aktuálnej situácii.

Pozrite si

Hyundai IONIQ – fanúšikovia hybridov a elektriny sa dočkali

Zdroj | smart

Na úsporu energie a získanie ešte vyššieho dojazdu disponuje smart electric drive funkciou predklimatizovania. Napríklad teplota interiéru vozidla sa tak dá upraviť na požadovanú úroveň, ešte kým je vozidlo pripojené k zásuvke.

Zdroj | smart

Pri príležitosti uvedenia na trh bude k dispozícii špeciálny model smart electric drive greenflash s dizajnovými detailmi vo farbe electric green.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.