Reklama

AudFree Audio Capture, alebo ako si stiahnuť hudbu zo Spotify či TIDALu?

Zdroj | JBL
Richard Pliešovský
Zdroj | JBL
Zdroj | JBL

Výhody hudobných streamovacích služieb sú obrovské. Medzi nevýhody patrí nižšia kvalita zvuku, na čo reagoval TIDAL so svojim programom HIFI. Neodstraňuje však jednu zásadnú nevýhodu – piesne fyzicky nevlastníte. Aj keď si platíte za možnosť ich počúvania, uložiť si ich síce môžete – ale len v rámci obmedzených možností.

Našťastie sú k dispozícii programy, ktoré umožňujú stiahnuť si vaše obľúbené piesne a nahrať ich napríklad do staručkého iPodu Classic. Jedným z takých je program AudFree Audio Capture. Ide o platený program, okrem macOS je k dispozícii aj pre Windows.

Za časovo neobmedzenú verziu pre jeden Mac zaplatíte s daňou 31,95 eur. Program beží na Mac OS X 10.8, 10.9, 10.10, 10.11, 10.12, 10.13 High Sierra, 10.14 Mojave, 10.15. Požiadavky na procesor nie sú veľké, stačí vám 1 GH s 512 MB RAM.

AudFree Audio Capture podporuje formáty MP3, AAC, M4A, M4B, FLAC, WAV, umožňuje streamovať a následne sťahovať hudbu, online rozhlasové stanice, videohry a akýkoľvek ďalší zvuk prehrávaný na počítači Mac, resp. PC s Windows.

Pozrite si

Kedy si užijeme Spotify HiFi – zvuk v CD kvalite?

Ako to funguje?

Hudobný záznam sa streamuje, nie je to teda tak, ako som si predstavoval ja, že kliknem na album, resp. pieseň a tá sa stiahne. Proces prebieha v reálnom čase tak, že sa audio počas jeho prehrávania ukladá a následne si stopu / stopy uložíte na disk.

Po úvodných nastaveniach môžete vyskúšať funkčnosť AudFree Audio Capture. Kliknutím na ikonu s hudobnou službou sa vám otvorí aplikácia a vy môžete prehrať hudbu podľa vášho výberu.

Počas prvých sekúnd sa objaví interné číslo tracku, zhruba po 15 sekundách sa natiahnu dáta (názov, album, interpret a pod.).

Po dohratí piesne / playlistu / albumu ukončíte proces tlačidlom Stop. Ak je všetko v poriadku stačí stlačiť Save.

Niekedy však streamovanie neprebehne korektne. Najčastejšie som sa stretol s tým, že track nenačítal metadáta a namiesto toho ostal označený číslom. To sa dá zmeniť, ručne vložiť tagy, pozor však – musíte to urobiť skôr, ako stlačíte Save.

Ako vidíte, ide o pomerne zaujímavý program pre tých, ktorí si z rôznych dôvodov potrebujú uložiť piesne z hudobnej služby. TIDAL a Spotify funguje perfektne, Apple Music nie. Pripomíname, že takto získané piesne slúžia výlučne pre vás, na osobné počúvanie a vzťahujú sa na ne všetky relevantné autorské práva. Redakcia TECHBOX.sk nenesie za ich prípadné porušenie zodpovednosť.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.