Reklama

Ataraxy BSC prináša unikátny koncept sedla, ktorý sa hýbe spolu s jazdcom

Zdroj | Ataraxy BSC
Michal Sobek
Zdroj | Ataraxy BSC
Zdroj | Ataraxy BSC

Bicykle, aj ich verzie v podobe e-bikov, sa neustále vyvíjajú, aby bolo docielené čo najväčšie pohodlie samotného jazdca. Preto spoločnosť Ataraxy BSC ukázala sedlo, ktoré vyzerá úplne inak.

Ide vraj o prvé sedlo na bicykel s virtuálnou osi na svete. Funguje na takom princípe, že sa pohybuje spolu s nohami jazdca, aby sa uvoľnil tlak zo sedacích kostí.

Zdroj | Ataraxy BSC
Obsah pokračuje pod reklamou

Uvidíme, ako by takýto koncept fungoval v praxi a či by to nespôsobilo záťaž na úplne inú časť tela jazdca. Aj dizajnovo vyzerá toto sedlo skutočne unikátne, avšak zatiaľ neboli odhalené jeho priemery, z ktorých si bude môcť jazdce vybrať.

Nová spoločnosť so sídlom v Spojenom kráľovstve tak vytvorila unikátny koncept sedla, ktoré nie je rozdelené na dve polovice. Sedlo sa tak posúva dopredu a dozadu v prednastavenom oblúku.

Zdroj | Ataraxy BSC

Pohyb sedla nie je jeho jedinou nezvyčajnou vlastnosťou, pretože ho možno aj otáčať, aby bola jeho orientácia pre jazdca správna. To všetko je integrované do špeciálnej sedlovky, teda sedlo sa posúva po koľajničkách.

Spoločnosť Ataraxy BSC vystavila toto zaujímavé sedlo na výstave Eurobike 2024. Avšak ešte nie je určené na výrobu a predaj. Firma zatiaľ hľadá investorov, ktorí by jej pomohli uviesť tento zaujímavý produkt na trh.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.