Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ASUS ZenFone AR je prvý s podporou Tango a Daydream a 8 GB RAM

ASUS ZenFone AR je prvý s podporou Tango a Daydream a 8 GB RAM
Zdroj | ASUS
Imrich Maťo
ASUS ZenFone AR je prvý s podporou Tango a Daydream a 8 GB RAM
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

Boom rozšírenej a virtuálnej reality, v skratkách AR a VR, pokračuje a smartfónov s podporou jedného či druhého pribúda. ASUS ZenFone AR (ZS571KL), ktorý spoločnosť ASUS predstavila na výstave CES 2017, je prvým smartfónom s podporou dvojice platforiem Tango a Daydream.

Pozrite si

Budeme snívať aj cez deň vďaka VR od Google

ZenFone AR sa tak dostáva po boku konkurenčného phabletu Lenovo PHAB2 Pro, ktorý ako prvým smartfón prišiel s podporou projektu Tango. No a práve podpora Daydream VR platformy ho dostáva do pomyselného vedenia.

 

Zdroj | ASUS
Pozrite si

Lenovo PHAB2 Pro je prvým smartfónom projektu Tango

Na to, aby ZenFone AR mohol spoľahlivo spolupracovať s platformou Tango, je vybavený trojicou kamier na zadnej strane. Prvá má 23 Mpx snímač Sony IMX318, 6-prvkovú Largan optiku s clonou f/2,0, rýchly 0,03 s. TriTech Focus systém zaostrovania, 3x optický zoom a aj 4-osú optickú stabilizáciu.

Druhá kamera slúži na sledovanie pohybu a tretia na snímanie hĺbky. Trojica optických snímačov tak umožňuje smartfónu vytváranie trojrozmerného modelu okolia, sledovanie pohybu, umiestnenie predmetov v priestore a meranie vzdialenosti od objektov v danej miestnosti.

Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS
Pozrite si

ASUS ZenFone 3: dôstojný nástupca úspešného predchodcu

Avšak na to, aby ZenFone AR zvládol tak náročné podmienky, akými práca s AR a VR je, potrebuje výkonný hardvér. Ten zastupuje 4-jadrový 2,35 GHz procesor Snapdragon 821 s grafikou Adreno 530 i RAM pamäť až do 8 GB (ďalšie svetové prvenstvo medzi „veľkými“ značkami!).

V maximálnej konfigurácii môže byť vnútorná pamäť veľká 256 GB. Tú doplníte microSD kartou do veľkosti 2 TB. Na chladenie ZenFone AR využíva tzv. Vapor Cooling systém.

Zdroj | ASUS

ASUS ZenFone AR nie je s rozmermi 158,67 x 77,7 x 8,95 mm a hmotnosťou 170 g žiadny drobec. 79 % čelnej strany zaberá 5,7-palcový Super AMOLED displej s WQHD (2 560 x 1 440) rozlíšením, prekrytý sklom Gorilla Glass 4.

Zdroj | ASUS

Ako sme u smartfónov ASUS zvyknutý, na svoje si prídu aj hudobný fajnšmekri. ZenFone AR je vybavený viacerými technológiami na zlepšenia zvuku, SonicMaster 3.0, DTS Headphone:X, Virtual 7.1-channel Surround Sound, či Hi-Res Audio. Smartfón dostal aj nový 5-magnetový reproduktor.

Zdroj | ASUS

Pripojenie periférií a nabíjanie 3 300 mAh batérie zabezpečí USB-C port. ZenFone AR nie je ochudobnený ani o 3,5 mm audio jack. Rovnako tak podporu Dual SIM, LTE sietí Cat12 a bezdrôtovú konektivitu v podobe 2×2 MIMO 802.11ac Wi-Fi, Bluetooth 4.2 a NFC.

Zdroj | ASUS

Operačným systémom, implementovaným v tomto smartfóne je Android 7.0, ktorý dopĺňa nadstavba ASUS ZenUI 3.0. Cena smartfónu ASUS ZenFone AR zatiaľ nebola prezradená, no dostupný by mal byť v priebehu druhého štvrťroka 2017 v čiernej Charcoal farbe.

Zdroj