Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ASUS ZenFone 7 a 7 Pro - smartfóny, ktoré skúsia preraziť otočným fotoaparátom

ASUS ZenFone 7 a 7 Pro - smartfóny, ktoré skúsia preraziť otočným fotoaparátom
Zdroj | ASUS
Michal Spiegel
ASUS ZenFone 7 a 7 Pro - smartfóny, ktoré skúsia preraziť otočným fotoaparátom
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

ASUS to so smartfónovým trhom nevzdáva a na trh prináša novinku v podobe smartfónov ASUS Zenfone 7 a 7 pro, ktoré ponúknu funkciu otočného fotoaparátu podobne ako predchodca ZenFone 6.

Odkedy sa výrobcovia smartfónov rozhodli pre bezrámčekové obrazovky, snažia sa vymyslieť rôzne spôsoby ako skryt predný fotoaparát. Aj preto za posledné roky vidíme zmenšujúci sa výrez pre webkameru, ktorý niektorí výrobcovia nahradili vysúvacím fotoaparátom. ASUS to posledné dva roky skúša s otáčacím fotoaparátom, ktorý tentokrát ponúka tri senzory fotoaparátu.

Pozrite si

ASUS ROG Phone 3 – tretia generácia opäť výkonnejšia aj so 144 Hz displejom

Ten disponuje 64 Mpx hlavným snímačom, 12 Mpx široko-uhlým snímačom s Dual Pixel autofókusom a telefoto senzorom s 3-násobným optickým zoomom. Model Pro navyše disponuje optickou stablizáciou. Fotoaparát dokáže natáčať 8K videá pri 30 fps alebo 4K Ultra HD videá pri 120 fps. Nechýba podpora pre HDR a nočný režim. Výhodou otočného fotoaparátu je rovnaká kvalita bežných aj selfie fotografií.

Oproti predchodcovi dostal ZenFone 7 a 7 Pro aj vylepšený mechanizmus otočného fotoaparátu, ktorý tentokrát disponuje menším, no výkonnejším motorčekom. Podľa testov vydrží mechanizmus minimálne 100 otočení denne po dobu 5 rokov. Mechanizmus tiež vraj dokáže prežiť 35 kilogramov hmotnosti bez toho, aby sa zlomil.

Vo vnútri nájdeme procesor Snapdragon 865+ pri verzii Pro a 865 pri bežnej verzii. Taktiež tu nájdeme 8 GB RAM (6 GB RAM pri ZenFone 7), 256 GB úložisko (128 GB pri ZenFone 7). Samozrejmosťou je podpora pre 5G sieť.

Vylepšením prešiel aj displej, ktorý ponúka 6,67″ AMOLED displej chránený Gorilla Glass 6 s rozlíšením 1 080p+, svietivosťou 1 000 nitov a obnovovacou frekvenciou 90 Hz.

Zdroj | ASUS
Pozrite si

ASUS predstavil ZenFone 6 s otočnou kamerou a obrovskou batériou

Obe novinky disponujú portom pre dve SIM karty a tiež pre microSD kartu na rozšírenie úložiska. Predchádzajúci model ASUS ZenFone 6 disponoval slušnou 5 000 mAh batériou. Tú si novinka zachovala, ale pridala 30 W rýchlo-nabíjanie.

ASUS ZenFone 7 sa bude predávať celosvetovo od 1. septembra za 635 €. Verzia Pro sa bude predávať od rovnakého dátumu za 800 €.

Zdroj