Reklama

ASUS predstavil ZenFone 6 s otočnou kamerou a obrovskou batériou

Zdroj | ASUS
Juraj Recký
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

Originálne vyriešený fotoaparát umožnil použiť displej bez výrezu, ktorý je po stranách zahnutý. Batéria má vydržať až dva dni a je podporená rýchlonabíjaním. 

Najzaujímavejším prvkom čerstvo predstaveného ZenFone 6, od spoločnosti ASUS, je Flip Camera, preklápací fotoaparát. Toto riešenie slúži ako predný aj zadný fotoaparát zároveň. Používateľom má ponúknuť väčšiu flexibilitu pri fotení. Motorizovaný fotografický modul má 48 Mpx senzor Sony IMX586, svetelnosť fotoaparátu je f/1,79. Sekundárny fotoaparát je širokouhlý s 13 Mpx a uhlom záberu 125 stupňov. Motorizovaný fotomodul má rozsah pohybu presne 180 stupňov, v tomto rozmedzí sa dá nastaviť podľa potrieb používateľa.

Zdroj | ASUS

Zaujímavo vyzerajú fotografické módy HDR+ a nočný Super Night Mode. ZenFone 6 tiež dokáže počas natáčania videa držať zaostrenie na konkrétnom objekte, aj keď je v pohybe. 

Zároveň ide o prvý smartfón od spoločnosti, ktorý má celú prednú stranu pokrytú displejom. Teda je bez výrezu. Uhlopriečka NanoEdge FHD+ displeja je 6,4-palca a má zaoblené bočné hrany. Pomer strán je 19,5:9, rozlíšenie 1 080 x 2 340 pixlov, svietivosť 600 nitov a nechýba prívlastok IPS. Pokrytie prednej strany displejom je 92 %. Na ochranu je použité Corning Gorilla Glass 6. 

Zdroj | ASUS

Stereozvuk zabezpečia reproduktory umiestnené nad a pod displejom. ZenFone 6 má 3,5 mm jack.  

Pozrite si

Zephyrus od ASUS ROG hneď v dvoch tenkých modeloch

Telo smartfónu je vyrobené z amorfnej zliatiny, čím sa dosiahla nižšia hmotnosť a 4-krát vyššia odolnosť, ako keby bolo telo z ocele. Zapracovaná je funkcia detekcie pádu.

Zdroj | ASUS

 

Čítačka odtlačkov prstov je umiestnená na zadnej strane, na bočnej je samostatné hardvérové tlačidlo pre Google Asistenta. Tomuto tlačidlu sa dajú priradiť aj iné funkcie. 

Pozrite si

ASUS Strix ponúka tri modely a hardvérový kľúč ROG Keystone

Srdcom ZenFone 6 je Qualcomm Snapdragon 855. V ponuke budú verzie s 6 a 8 GB RAM a úložiskami 64, 128 a 256 GB. Batéria má objem 5 000 mAh, výrobca zapracoval Quick Charge 4. Smartfón sľubuje až dvojdňovú výdrž na jedno nabitie.  

Zdroj | ASUS

 

Nadstavba ZenUI 6 je zjednodušená, má byť rýchlejšia, viac sa zameriava na plynulosť a čistý dizajn. ASUS ponúka vlastný nočný režim. 

ZenFone 6 bude dostupný na slovenskom trhu v priebehu júna za cenu 619 eur v najvyššej konfigurácii 8GB RAM, 256 GB ROM.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.