Reklama

ASUS ZenBook Pro Duo má výkon prispôsobený najnáročnejším kreatívcom

TECHBOX

Dvojica displejov na ASUS ZenBook Pro Duo je poháňaná nadštandardným výkonom. Tento notebook si neberie servítky v žiadnom smere.

ASUS ZenBook Pro Duo je vôbec jeden z prvých notebookov, ktorý dostal najnovšiu 10. generáciu čipov od spoločnosti Intel. Za silou 2-displejového notebooku stojí Intel Core i9-9980HK, ktorého výkon narástol o 10% oproti predošlej generácii. Osem samostatných jadier dáva jasne najavo, že tu už naozaj nejde o fazuľky a všetci kreatívci budú na cestách slintať blahom.

Technológia Turbo Boost s frekvenciu 5 GHz  je výkon, ktorý konkurencia zväčša bude závidieť. Vďaka tomuto riešeniu oba displeje fungujú doslova ako hodinky a spolupracujú medzi sebou bez najmenšieho zaváhania.

Pozrite si

ASUS ZenBook Pro Duo má dva displeje, ktoré vás totálne prekvapia

Aby boli displeje dokonale využité, treba silnú grafickú podporu. Tú poskytuje diskrétna NVIDIA GeForce RTX 2060 hernej triedy, podporovaná architektúrou NVIDIA Turing. ASUS vďaka takejto grafickej sile mohol v ZenBook Pro Duo použiť Ray Tracing a Deep Learning Super Sampling, ktoré robia viac ako fantastickú prácu a ani v tých najnáročnejších kreatívnych projektoch nezaváhajú.

V prípade beštie, ktorá má zmazať všetky bariéry pri vytváraní kreatívneho obsahu, je 1 TB úložného priestoru prirodzene očakávaný. Dôležitejšia je tu rýchlosť čítania dát. ASUS opäť nešetril a nenechal nič na náhodu. PCIe 3.0 x4 SSD je 5,8-krát rýchlejší pri čítaní dát než SATA III a 5-rýchlejší pri zápise dát na rovnaký typ disku.

Pozrite si

ASUS ZenBook Pro Duo ponúka brilantný displej a uľahčuje prácu stylusom

Bodkou za výpočtom výkonnostných parametrov je vyrovnávacia pamäť. 32 GB DDR4 2666MHz zrejme ani netreba ďalej komentovať. Opomenúť netreba ani operačný systém Windows 10, ktorý ponúka Windows Hello, teda veľmi pohodlné odomykanie notebooku pomocou skenovania tváre.

Poteší aj bohatá ponuka portov. K dispozícii je 2x USB 3.1 Gen 2, HDMI alebo Thunderbolt 3 USB-C, ktorý zvládne prenos dát až do 40 GB za sekundu. O kvalitné rýchle pripojenie sa zasa postará Wi-Fi 6 802.11ax. Mimochodom, zvuk je certifikovaný Harman Kardon, teda nechýbajúci 3,5 milimetrový jack zrejme nebudete až tak často používať.

Ak sa vám ASUS ZenBook Pro Duo (UX581GV) so špičkovým displejom a unikátnou technológiou ScreenPad Plus páči, nájdete ho v predaji na našom trhu už od 2 999 eur v elegantom Celestial Blue prevedení. Navyše už o týždeň vám predstavíme ďalšie novinky notebooku. Sledujte nás.

Článok bol pripravený v spolupráci so spoločnosťou ASUS Slovensko.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.