Reklama

ASUS Zenbook Duo vyniká aj špičkovou kvalitou OLED displejov

TECHBOX

Spoločnosť ASUS len nedávno uviedla na trh opäť výnimočný notebook série Zenbook. Zariadenie s prívlastkom Duo disponuje dvojicou kvalitných OLED displejov s 3K rozlíšením.

Práve tým sa budeme v tejto časti nášho seriálu venovať. V predošlej časti sme sa zamerali na unikátny dizajn, ktorý je verný svojej identite Zenbooku, ale pridáva aj niektoré menej štandardné prvky.

To pravé čaro nastane až vtedy, keď ASUS Zenbook Duo otvoríte. Najskôr váš zrak spočinie na prvom OLED displeji, ale pokiaľ odopnete magneticky prichytenú klávesnicu, tak ich máte rovno dva, ktoré sú identické.

Obsah pokračuje pod reklamou

Spočiatku budete obdivovať skutočne tenké rámčeky, pomer displeja k telu je až skvelých 91 %! Ale to pre ASUS nie je žiadna novinka, moderne vyzerajúce notebooky s minimálnymi rámčekmi produkuje už roky, pričom v tejto disciplíne sa neustále zlepšuje.

Najskôr trochu špecifikácie. ASUS Zenbook Duo disponuje dvojicou 14-palcových ASUS Lumina OLED displejov, pričom oba sú dotykové, takže nemusíte sa v každej situácii spoliehať na touchpad, ktorý je, mimochodom, taktiež výborný.

Praktický je aj pomer strán 16:10, na ktorom sa pýši naozaj vysoké 3K rozlíšenie (2 800 x 1 800 pixelov). Ak si predstavíte, že váš 65-palcový smart televízor v obývačke má na takejto obrovskej uhlopriečke 4K rozlíšenie, čo je len o niečo viac, tak si viete predstaviť, aké špičkovo jemné a ostré displeje sú na ASUS Zenbook Duo.

Ďalšou skvelou vychytávkou je obnovovacia frekvencia na úrovni 120 Hz, alebo ak chcete, tak displej sa obnovuje 120-krát za sekundu a tomu sekunduje aj odozva len 0,2 ms. Aký je výsledok? Maximálne plynulé animácie systému Microsoft Windows 11, takže je skutočne radosť ho používať.

S čitateľnosťou nebude problém ani vonku, oba displeje majú totiž vysoký maximálny jas až 500 nitov. Displeje sú dokonca natoľko identické, že keď meníte ich jas, mení sa na oboch zároveň. Toto ale ASUS vyriešil veľmi jednoducho softvérom, takže jas môžete na displejoch upravovať aj separátne. Takto sa to má robiť!

Zrejme už slovíčko OLED vám napovedalo, že o nedostatkoch zobrazenia tu ani nemôže byť ani reč. Vyberiete si sýte a živé farby alebo dokonalé zobrazenie čiernej farby? Pri OLED displeji si takéto veci nemusíte vyberať, pretože OLED displej ich obe zvláda na jednotku!

Navyše ho ocenia aj tí, ktorí vytvárajú grafiku alebo upravujú fotografie. Oba Lumina OLED displeje totiž disponujú 100-percentným podaním gamutu DCI-P3, 133-percentným pokrytím sRGB, farebným podaním s certifikáciou Pantone Validated, certifikáciou VESA DisplayHDR True Black a výnimočnou presnosťou farieb Delta E < 1. Ako to uvidíte v praxi? Nijako! Pretože sa budete len kochať týmto takmer dokonalým obrazom.

Pozrite si prvú časť

ASUS Zenbook Duo láka na svoj elegantný dizajn

ASUS nezabudol pridať ASUS Splendid na prispôsobenie farieb, Target Mode na úsporu energie a ASUS Tru2Life na doostrenie prehrávaného videa. A pokiaľ si myslíte, že vám takéto dva displeje zničia zrak, tak aj na to výrobca myslel, preto nasadil certifikáciu TÜV Rheinland garantujúcu nízku hladinu modrého svetla.

Už aj v minulej časti sme spomínali integrovaný stojan. Ten je ale veľmi podstatný aj pri práci s displejmi, hlavne si musíte nastaviť taký uhol, aby sa vám pracovalo čo najpríjemnejšie. Keďže je vyrobený z kovu a zvolené polohy drží vďaka tuhému chodu veľmi solídne, tak nájsť si správny uhol bude otázkou pár sekúnd. Navyše nenarúša celkový dizajn, takže palec hore ASUS!

Obsah pokračuje pod reklamou

Dizajn a OLED displeje notebooku ASUS Zenbook Duo by sme mali zvládnuté. Ale ako si s takýmito OLED panelmi poradí samotný procesor od Intelu? To sa dozviete už o týždeň.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.