Reklama

ASUS VivoWatch BP - merač krvného tlaku aj 28-dňová výdrž

Zdroj | Engadget
Viktor Šmidák
Zdroj | Engadget
Zdroj | Engadget

ASUS na konferencii Computex predstavil okrem notebookov s novým dizajnom a nadupaného herného smartfónu aj hodinky s názvom ASUS VivoWatch BP. Tie síce nevyzerajú najlepšie, no ponúkajú meranie srdcového tepu a údajne aj batériu s výdržou 28 dní.

ASUS VivoWatch nie sú žiadnou novinkou. Taiwanský výrobca prvú generáciu predstavil tri roky dozadu, dostala sa nám dokonca i do redakcie. Pokračovateľ ASUS VivoWatch BP prináša niekoľko vylepšení, tým najväčším je merač krvného tlaku.

Kde ale zmena k lepšiemu nenastala je dizajn. Používateľ v tomto prípade musí oželieť pekné hodinky, ktorým vzhľad kazí hlavne spomínaný merač krvného tlaku. Aj ten ale mohol byť umiestnený na lepšom mieste. Na trhu ale gadget s touto funkcionalitou budete hľadať len ťažko, teda až na Omron HeartGuide. Konkurencia z dielne Omron totiž tlak meria pomocou nafukovacieho náramku. Tá ale príde až neskôr v tomto roku.

Zdroj | Engadget

ASUS VivoWatch BP používa čip, ktorý spracováva informácie z EKG (meranie srdca) a PPG (meranie pulzu) senzorov, umiestnených na prednej aj zadnej strane. Spoločnosť síce nespomína, aké sú výsledné merané hodnoty presné, no celý proces zaberie len 15 sekúnd odkedy nositeľ položí prst na strieborné tlačidlo.

Zdroj | Engadget

Následne sa okrem krvného tlaku zobrazí aj srdcový tep, index stresu a dáta o aktivite počas dňa. Hodinky navyše majú vedieť rozoznať či je používateľ v pokojnom stave alebo práve športuje a tomu prispôsobia merania. Po pripojení ku smartfónu sa aktivuje algoritmus HealthAI, ktorý dá majiteľovi rady, vrátane odporúčaného počtu krokov či hodín spánku. Bežci zas môžu hodinky využívať na bežanie, a to aj vďaka integrovanému GPS.

Zdroj | Engadget

Ďalšou zaujímavou vlastnosťou ASUS VivoWatch BP je výdrž batérie. Tá má totiž pri bežnej činnosti hodinky poháňať po dobu 28 dní. Svoj podiel má na tom hlavne nenáročný displej aj fakt, že nejde o inteligentné hodinky. ASUS zatiaľ nekomentoval ani to, či budú zobrazovať aspoň notifikácie zo smartfónu.

Hodinky ASUS VivoWatch BP budú stáť 169 dolárov, pričom v Ázii sa budú predávať už na konci júla tohto roka. V Spojených štátoch amerických musia počkať na odobrenie FDA.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.