Omron HeartGuide – tlakomer v náramkových hodinkách

ZDROJ | Omron

Omron Healthcare je známa zdravotnícka spoločnosť, ktorá sa zameriava aj na produkciu osobných meračov krvného tlaku a srdcovej činnosti. Na výstave CES 2018 predstavila miniatúrny tlakomer.


Omron HeartGuide sú na prvý pohľad bežné inteligentné hodinky s možnosťou merania telesných aktivít. Avšak zároveň je v nich skrytý merač krvného tlaku a tepovej frekvencie. Omron pritom v takejto miniaturizácii zďaleka nie je pionierom. Jeho prvým podobným produktom bol Omron Project Zero.

Pozrite siOmron Project Zero – tlakomer v hodinkách

ZDROJ | Omron

Novinka je však opäť o niečo menšia, ale najmä vzhľadnejšia. Pochopiteľne, všetky získané údaje, teda nie len fitness, ale najmä hodnoty tlaku a tepu je možné prenášať aj do mobilného zariadenia pomocou aplikácie Omron Connect (Android, iOS). Taktiež je možné ich odosielať aj svojmu lekárovi, ktorý tak môže mať lepší prehľad o vašom zdravotnom stave.

recenziaOMRON M7 Intelli IT – smart tlakomer aj pre neskúsených

ZDROJ | Omron

Jeffrey Ray z Omron Healthcare sa vyjadril, že klinické testy ešte stále prebiehajú a náramkový tlakomer Omron HeartGuide by sa do predaja mohol dostať na jeseň 2018. Jeho cena je predbežne stanovená na 349 USD.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojCNET,VentureBeat

Komentáre k článku