Hardcore hráči pozor! ASUS ROG predstavil nové zariadenia

ZDROJ | ASUS ROG

ASUS Republic of Gamers (ROG) na svoje desiate narodeniny predstavil až osem nových produktov. O prvom z nich, hybridnej základnej doske ROG Avalon, sme vás informovali už včera. Prinášame vám stručný prehľad aj zvyšných siedmich exkluzívnych noviniek.

recenziaASUS ROG Centurion – pohodlný headset pre profi hráčov

Poďme však pekne po poriadku. Pre tých z vás, ktorí nevedia, ROG je hernou divíziou spoločnosti ASUS. Firma predstavila svoje novinky na výstave COMPUTEX 2016 v Taiwane, ktorá začala 31. mája a dnešným dňom sa oficiálne končí. ASUS ROG svoje produkty prezentoval v rámci nimi organizovaného podujatia s pomenovaním Join the Republic. Desiate výročie oslávil ROG naozaj štedro.

Pozrite siROG Avalon – hybridné šasi k 10. výročiu ROG

ROG GX800

Novinky od ASUSu otvára herný notebook s vodným chladením. Vo vnútri nájdete grafické karty NVIDIA v SLI zapojení a procesor Intel K-series. Tieto technológie by mali zabezpečiť podobný výkon, aký majú dnešné stolné počítače.

ASUS ROG GX800 1
ZDROJ | ASUS ROG

Pozrite siASUS ROG GL552VW – stredná trieda s výborným procesorom

ROG notebooky sú ako prvé vybavené špeciálnymi 120Hz displejmi, ktoré by mali poskytnúť výbornú kvalitu obrazu z rôznych uhlov.

ASUS ROG GX800 2
ZDROJ | ASUS ROG

Energiu poskytujú dva 330-watové zdroje. Dokovacia vodná stanica slúži v prípade extrémneho pretaktovania procesora, grafickej karty a operačnej pamäte. Mechanická klávesnica MechTAG, ktorá je súčasťou ROG GX800, disponuje farebným LED podsvietením a technológiou anti-ghosting.

ASUS ROG GX800 3
ZDROJ | ASUS ROG

Pozrite siASUS ROG G752, nové dieťa v hráčskej rodine

ROG G31 Edition 10

Druhou novinkou je špeciálna edícia kompaktného herného počítača vydaného práve k desiatemu výročiu. Okrem šasi s objemom 20 litrov, ponúka toto delo pretaktovanie pomocou jediného kliknutia. Navyše vo vnútri nájdete grafickú kartu NVIDIA GeForce GTX 1080 GPU s 2-way SLI mostíkom.

ASUS ROG G31 Edition 10 1
ZDROJ | ASUS ROG

Špeciálna technológia chladenia by mala umožniť tichú prevádzku. Podľa ASUSu je ROG G31 najvýkonnejším kompaktným stolným počítačom na svete. Zároveň musíme pochváliť podarený futuristický dizajn.

Pozrite siIFA 2015 | ASUS ROG GX700 je prvým notebookom chladeným vodou!

ROG Swift PG248Q

Napriek komplikovanému názvu je tento 24-palcový monitor ďalším prekvapením. Full-HD rozlíšenie je samozrejmosťou. Monitor podporuje technológiu NVIDIA’s G-SYNC™ a pretaktovanie obnovovacej frekvencie až do 180 Hz pri zachovaní odozvy 1 ms (GTG).

ROG Swift PG248Q 1
ZDROJ | ASUS ROG

Swift PG248Q taktiež využíva exkluzívnu technológiu GamePlus, ktorá obsahuje zameriavanie, časovač, počítadlo FPS a technológie Display Alignment a GameVisual.

 

ROG XG Station 2

Ďalším komponentom, ktorý si pre nás ASUS pripravil je dokovacia stanica s externou grafickou kartou, ktorá premení pripojený notebook na herný počítač s podporou virtuálnej reality.

ROG XG Station 2 1
ZDROJ | ASUS ROG

Vo výbave má 680 W zdroj a podporuje najnovšie grafické karty NVIDIA GeForce GTX a AMD Radeon™. ROG XG Station 2 je vybavená portom Thunderbolt™ 3, štyrmi USB 3.0 portami a 1 Gbps LAN konektorom.

ROG Rampage V Edition 10

Pomaly sa blížime k posledným produktom. Okrem Avalonu, ktorý v sebe spája základnú dosku a hybridné šasi, má byť Rampage vlajkovou loďou ASUSu len medzi základnými doskami.

ROG Rampage V Edition 10 1
ZDROJ | ASUS ROG

Doska poskytne hráčom po prvýkrát podporu pre pamäťovú kapacitu až 128 GB. Rampage získala v svetových oceneniach 14 prvých miest a prekonala tri svetové rekordy.

ROG Centurion

Hardcore hráčovi samozrejme nesmie chýbať ani kvalitný headset. Centurion by mal poskytovať silný zážitok pomocou 7.1-kanálového priestorového zvuku.

ROG Centurion 1
ZDROJ | ASUS ROG

ROG STRIX GeForce GTX 1080

Na záver ASUS ukázal pretaktovanú grafickú kartu s frekvenciou 1936 MHz. Tá by mala disponovať technológiou ASUS DirectCU III a patentovaným systémom chladenia pre tichšiu prevádzku.

ROG STRIX GeForce GTX 1080 1
ZDROJ | ASUS ROG

Teraz už len ostáva si počkať na cenovú ponuku týchto krások. ASUS ROG dokázal, že si svoje herné publikum dokáže hýčkať zaujímavými produktami. Veríme, že v tomto trende bude pokračovať.

ZdrojASUS ROG

Komentáre k článku