Reklama

ASUS ProArt Studiobook Pro 16 - Sen každého kreatívca?

TECHBOX

ASUS je známy svojou odvahou experimentovať. Nebojí sa ísť proti prúdu a prinášať inovatívne zariadenia s unikátnymi funkciami. Dôkazom je aj najnovší ASUS ProArt Studiobook Pro 16. Notebook určený pre umelcov a najmä grafických dizajnérov, ktorí potrebujú byť v pohybe.

Prvá vec, ktorá vás na notebooku zaujme je dizajn. V matnej čiernej farbe vyzerá Studiobook veľmi minimalisticky a elegantne. Na vrchnej strane sa tentokrát nenachádza logo ASUS, ale názov produktového radu, ProArt.

Už to robí tento model výnimočnejší, nielen oproti ostatným produktom značky. Po otvorení vás privíta 16-palcový OLED displej s vysokým rozlíšením 4K UHD. Displej ponúka naozaj živé a dôveryhodné podanie farieb. Nechýba mu ani certifikácia HDR a Pantone Validated.

ASUS ProArt Studiobook Pro 16 ničím nezaostáva ani v prípade výkonu. Naša verzia má procesor AMD Ryzen 9 5900HX s ôsmimi jadrami, každé s taktom 3,3 GHz. V prípade potreby je však možné pretaktovať procesor až na 4,6 GHz. Spolu s grafickou kartou NVIDIA RTX A2000 s pamäťou 4GB budete mať dostatok výkonu na prácu v najnovších grafických či modelovacích programoch. Či už pôjde o 3DS Max, Blender, Photoshop alebo Premier Pro.

Poďme ale k tomu čo vás zaujíma asi najviac .Pod klávesnicou sa totiž nachádza malé otočné koliesko ASUS dial, ktoré robí tento notebook absolútnym unikátom. Slúži na rýchly prístup k nastaveniam a nástrojom, od tých systémových až po tie špecifické pre kreatívne programy.

Využijete ho napríklad pri úprave fotografií, kedy ním viete rýchlo a presne upraviť jas, teplotu farieb, kontrast, pri úprave videa ho využijete zase na navigáciu po časovej osi alebo aj na navigáciu po webstránke. Celkovo podporuje až 70 funkcií. Jeho ovládanie sprevádza príjemné klikanie a práca s ním je skutočne výborná.

A toto je len niekoľko dôvodov prečo sa nám ASUS ProArt Studiobook Pro 16 tak páči. Aby ste videli viac, pozrite si naše najnovšie video na YT kanáli, kde sa sa dozviete, prečo si myslíme, že je tento notebook snom každého kreatívca.

Na príprave článku a videa sme spolupracovali s partnerom ASUS Computer.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.