Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Aquanima 40 - solárna jachta ideálna pre Gretu Thunberg

Aquanima 40 - solárna jachta ideálna pre Gretu Thunberg
Zdroj | Azura Marine
Michal Spiegel
Aquanima 40 - solárna jachta ideálna pre Gretu Thunberg
Zdroj | Azura Marine
Zdroj | Azura Marine

Singapurská spoločnosť Azura Marine predstavila svoju solárne-napájanú jachtu Aquanima 40. Tá ponúka ekologický prostriedok za takmer 500 000 €.

Elektrická jachta dokáže podľa spoločnosti zvládnuť nepretržité plavby po celom svete, keďže je poháňaná aj slnkom. Ide o katamaránový typ jachty.

Firma nie je nováčikom v podobných projektoch. V minulosti sa zamerala napríklad na elektrické trajekty. Jachta ponúka 4 kajuty a celkovú kapacitu pre 8 pasažierov. Výhodou je úplná ekologická sebestačnosť, keďže jachta nie je poháňaná fosílnymi palivami. Netreba tak žiadne zastávky na tankovanie.

Pozrite si

Scubajet – elektromotor na malý čln aj pre potápačov

Elektrické motory sú zároveň jednoduché na údržbu, takže náklady a potreba niečo meniť je minimálna. Výrobca na oficiálnej stránke tvrdí, že motor zvládne 20 000 hodín, čo je viac než bežné motory. Aquanima 40 sa vraj dá ovládať aj cez tablet.

Zároveň jachta ponúka zberač dažďovej vody, ktorý zabezpečuje ešte lepšiu sebestačnosť pri niekoľkotýždňových plavbách. Súčasťou výbavy je navigácia, elektrina, klimatizácia a zábavný systém. O pohon sa stará 10 kW motor napojený na solárne panely v kombinácii s 60 kWh batériou. Maximálna rýchlosť je 10 uzlov.

Samozrejmosťou jachty je toaleta, umývadlo či kuchynka. Nechýba Wi-Fi či kvalitný audio systém. Po stránke dojazdu jachta Aquanima 40 dokáže prejsť za jeden deň 185 kilometrov bez zastavenia.

Zdroj | Azura Marine
Pozrite si

RGNT NO.1 – elektrická motorka, ktorá má štýl

Čo sa týka špecifikácií, jachta meria 13,25 metra, na šírku má 6 metrov a má hmotnosť 7 ton. Minimálna hĺbka ponoru musí byť aspoň 0,65 metra.

Jachta bola nedávno vypustená na more, konkrétne v indonézskom Bali. Mnohých asi nepoteší cena, keďže Aquanima 40 sa predáva za 495 000 €.

Zdroj