Reklama

Outlook pre Mac je teraz zadarmo a navyše s krajším dizajnom ako pre Windows!

Zdroj | Getty Images/Unsplash
Richard Pliešovský
Zdroj | Getty Images/Unsplash
Zdroj | Getty Images/Unsplash

Microsoft a Apple sú dvaja veľkí konkurenti. Ako to už v reálnom živote býva, napriek rivalite sa potrebujú. To je dobré pre používateľov, čo potvrdzuje aj dnešná správa z Microsoftu. Aplikácia Outlook, ktorá bola doteraz súčasťou predplatného Office 365, je k dispozícii zadarmo.

Outlook je nástroj na správu mailov, od dnešného dňa ho môže bezplatne využívať každý používateľ macOS. Aplikácia podporuje widgety v notifikačnom centre, Handoff medzi zariadeniami a ďalšie funkcie, ktoré nájdete v nativnej appke Mail.

Zdroj | Microsoft
Obsah pokračuje pod reklamou

Outlook for Mac je k dispozícii na stiahnutie v App Store. Do Outlooku si ľahko pridáte Outlook.com, Gmail, iCloud, Yahoo! či IMAP účty v Outlooku a môžete začať využívať obľúbenú a pre mnohých dôverne známu aplikáciu pre poštu a kalendár v systéme macOS. Okrem toho Outlook for Mac dopĺňa Outlook for iOS, poskytuje konzistentné a výkonné prostredie v ekosystéme Apple.

Zdroj | Microsoft

Aplikácia je špeciálne prispôsobená prostrediu macOS, ide až za rámec, pretože je oveľa krajšia, ako „originálny“ Outlook for Windows. Microsoft optimalizoval aplikáciu pre procesory série M, takže môžete rátať s vysokým výkonom a rýchlejšou synchronizáciou ako ste dostávali v predchádzajúcich verziách Outlooku.

Outlook je integrovaný do platformy Apple, čo sa prejavuje napríklad v správe pomocou widgetu a zobrazovaní v Centre upozornení. Nechýba podpora obľúbenej funkcii Handoff, vďaka nej môžete medzi zariadeniami iOS a Mac pokračovať v úlohách tam, kde ste prestali na druhom zariadení prestali.

Zdroj | Microsoft

Microsoft má neskôr dodať podporu pre nové profily, ktoré prepoja e-mailové účty s Apple Focus. Takto si nastavíte notifikácie tak, ako vám vyhovujú, bez toho, aby vás vyrušovali.

Na ďalšie aktualizácie sa vraj máme tešiť aj v blízkej budúcnosti, takže je zrejme najvyšší čas vyskúšať, či Outlook for Mac pristane aj vášmu Macu.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.