Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Apple Watch Ultra - keď hodinkám inteligencia nestačí

Apple Watch Ultra - keď hodinkám inteligencia nestačí
Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Apple Watch Ultra - keď hodinkám inteligencia nestačí
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Všetci applisti dnes majú jabĺčkový sviatok. Uctievači modly menom iPhone dostávajú novú várku, s ktorou musia vydržať nasledujúcich 12 mesiacov.

Ale nielen iPhonom je fanúšik Apple živý, dnes je už pomaly nevyhnutnosťou mať na ruke Apple Watch. Dnešný deň je v tomto prípade výnimočný. Po prvý raz sa svetu predstavili naraz tri modely Apple Watch – spolu k vstupnému a základnému modelu teraz v premiére pribudol model Utra. Je o čo stáť?

Apple Watch Ultra sa o našu priazeň uchádzal už niekoľko týždňov, cez rôzne úniky informácií, za niektorými stál zrejme sám Apple. Nech je už akokoľvek, novinka je oficiálne predstavená a… Čo také Ultra ponúka, aby nám z nej padla sánka?

Obsah pokračuje pod reklamou

Poďme ale pekne po poriadku. Apple Watch Series 8 sú oproti predchádzajúcej generácií odolnejšie voči prachu a vode. Dodávať sa budú v dvoch veľkostiach, 41 mm a 45 mm, a ponúknu zhodný Always-On displej ako minuloročné generácie.

Ako prvý model od Apple po prvý raz ponúka teplotný senzor. Využije sa najmä na sledovanie ovulácie žien. Aplikácia Sledovanie cyklu takto dostáva novú funkciu, ktorá snáď pomôže v dobrej veci.

Funkcia Crash Detection rozpozná dopravnú nehodu a systém sa dokáže spojiť s predvoleným číslom, na ktoré dá avízo o nehode. Je to možné vďaka dvom novým akcelerometrom. Hodinky dokážu rozpoznať štyri rôzne typy nehôd vrátane prevrátenia, predného nárazu, zadného nárazu a bočného nárazu.

Konečne sme sa dočkali predĺženej výdrže batérie. Tá má byť 36 hodín. Získate ich v Low Power režime, kde však budú niektoré funkcie obmedzené.

Apple Watch Series 8 sa dodávajú v štyroch hliníkových farbách (strieborná, čierna polnočná, zlatá hviezdna farba a červená), plus tri povrchové úpravy z nehrdzavejúcej ocele. Cena modelu ostáva rovnaká, v USA začína na 399 dolárov.

Apple Watch SE 2. generácie prichádza v troch farbách. Aj tento model dostal funkciu Crash Detection, ale aj aj základné funkcie Apple Watch Series 8. To znamená, že ponúkajú monitoring vysokej, resp. nízkej frekvencie srdca a detekciu pádu. Samozrejme, nechýba odolnosť voči vode.

Zdroj | Apple

Watch SE poháňa procesor SiP 8, ktorý je o 20 % rýchlejší, zároveň má o 30 % väšľí displej, ako ponúkali hodinky Watch Series 3. Do predaja príde 16. septembra s dvomi verziami. Model s GPS vás vyjde na 249 dolárov, za GPS + Cellular zaplatia záujemci v USA 299 dolárov.

Top novinkou je nepochybne Apple Watch Ultra. Všetky verzie sú Cellular. Telo majú vyrobené z titánu a najjasnejší displej, aký doteraz Apple vo svojich hodinkách použil. Hodinky sú určené do náročných podmienok, v teréne pomôže vylepšené, oveľa presnejšie pozičné systémy.

Watch Ultra sú oveľa väčšie s väčším displejom, čo ale znamená, že nemusia byť ideálne pre ľudí s menším zápästím. Zväčšená zobrazovacia plocha umožní zobraziť viac údajov o zdraví a aktivite. Apple Watch Ultra bude vybavené vlastnými ciferníkmi, špeciálne navrhnutými pre väčší displej.

Apple Watch Ultra, sú určené aktívnym ľuďom, resp. tým, ktorí trávia veľa času v exteriéri. Prinášajú množstvo prémiových vylepšení oproti základným modelom. Za tieto vychytávky si však priplatíte.

Zdroj | Apple

Apple udáva, že vynovený reproduktor je počuť do vzdialenosti 180 metrov. Praktické, ak chcete, aby vás pri telefonovaní počula celá ulica. Praktickejšie je väčšia kapacita batérie. Na jedno nabitie má vydržať až tri dni. Nočný režim blokuje modré svetlo, takto si znížite namáhanie očí v tme.

Obsah pokračuje pod reklamou

Cena novinky začína v USA na 799 dolároch, do predaja príde 23. septembra.

Článok priebežne aktualizujeme.