Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Apple už nie je najhodnotnejšou firmou, predbehol ju Google

Apple už nie je najhodnotnejšou firmou, predbehol ju Google
Zdroj | Google
Marek Šimunek
Apple už nie je najhodnotnejšou firmou, predbehol ju Google
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Podľa aktuálneho rebríčka najhodnotnejších firiem sveta Brandz, je hodnota vyhľadávacieho giganta 159 miliárd amerických dolárov, čo predstavuje medziročný nárast o 40 %. Vďaka tomu po troch rokoch, čo rebríčku kraľovala spoločnosť Apple, ju Google aktuálne zosadil.

Zdroj | Google

Hodnota Apple totiž klesla o 20 % na 148 miliárd amerických dolárov, takže tvorcovi iPhonu teraz patrí druhá priečka. Tretia pozícia patrí spoločnosti IBM s hodnotou 108 miliárd amerických dolárov.

Pozrite si

Google sa dostáva pod krídla spoločnosti Alphabet Inc., ktorá vznikla len včera

Potvrdzujú to aj finančné výsledky spoločnosti Alphabet, pod ktorú Google patrí. Tie boli verejnosti predstavené iba včera a ukazujú prvé údaje za celý finančný štvrťrok. Alphabet totiž vznikol iba v auguste minulého roku.

Z finančných výsledkov je jasné, že Alphabet pokračuje v raste, ktorý minulý rok nastavila spoločnosť Google. Spoločnosť ohlásila zisk 21,3 miliárd dolárov s čistými príjmami na úrovni 4,9 miliardy dolárov. To znamená 18 % medziročný nárast v zisku a 5 % nárast v čistých príjmoch.

Zdroj | Alphabet

Nová štruktúra spoločnosti však umožňuje jednoduchšie vidieť to, na čom Alphabet zarába a na čom je naopak spoločnosť stratová. Minuloročné príjmy spoločnosti boli najmä zo služieb Nest, Google Fiber a Verify (predtým známe ako Google Life Sciences).

Prekvapením je však aj 24 % nárast príjmov z tzv. „Iných príjmov“ spoločnosti Alphabet. Tieto príjmy predstavujú obchod Google Play, alebo hardvér, ktorý Google vyrába.

Zdroj