Reklama

Apple to skúša s robotmi? Má to po spackanom aute vôbec zmysel?

Zdroj | Tesla
Michal Sobek
Zdroj | Tesla
Zdroj | Tesla

Apple pred nejakým časom definitívne ukončil svoj projekt autonómneho elektrického auta. Svoju energiu chce údajne presmerovať do poriadne bizarnosti, a to do vlastného robota.

Inšpiráciou by mohol byť Tesla Optimus Gen 2, teda autonómny robot od americkej automobilky, ktorý by sa mal v priebehu nasledujúcich rokov dostať skutočne do predaja. Ďalším vzorom môže byť aj Figure 01, ktorého poháňa umelá inteligencia ChatGPT od OpenAI.

Obsah pokračuje pod reklamou

Avšak s prvým robotom od Apple to môže byť presne tak ako s prvým skladacím zariadením. Zatiaľ čo taký Samsung má na trhu už 5. generáciu skladacích smartfónov Flip aj Fold, podobné zariadenie od Apple sa nemá na trhu objaviť ešte nejakú dobu. Podobne to je aj so smart prsteňom, taká Oura figuruje na trhu už dobrých päť rokov.

Ďalším príkladom toho, že projekt robota možno nikdy neuvidíme, je aj vysoká cena samotných Apple produktov. Môžeme si tak spomenúť napríklad na nedávny produkt, ktorý stále čaká na svoju európsku premiéru. Tým je headset Apple Vision Pro, ktorého cena atakuje čiastku okolo 4 000 eur. Viete si predstaviť, koľko by potom stál autonómny robot?

Pozrite si

Mobilné telefóny na základných školách opäť definitívne skončia

Doba však neustále napreduje, preto nebude prekvapením, keď viaceré technologické spoločnosti predstavia svoje verzie domácich robotov a my sa časom ocitneme ako vo filme Ja, Robot.

Apple má však veľa potrebných technológií, aby takéto niečo dokázal zostrojiť, avšak chýba mu ešte jedna podstatná vec – umelá inteligencia. Ešte možno ani sám nevie, či vytvorí vlastný model alebo sa dohodne na spolupráci s už nejakým existujúcim.

Apple údajne skúma dve možnosti osobnej robotiky, a to mobilného robota, ktorý môže sledovať používateľov, teda mohol by sa samostatne pohybovať, alebo pokročilé stolové domáce zariadenie, ktoré bude fixne ukotvené na jednom mieste.

Nie je ťažké uveriť, že Apple sa s touto myšlienkou skutočne pohráva, no taktiež nie je ťažké predpovedať, že aj táto technológia zrejme skončí na smetisku nápadov hneď vedľa Apple Car.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.