Reklama

Apple sa pripravuje na príchod iPhone Fold

Zdroj | Macrumors
Richard Pliešovský
Zdroj | Macrumors
Zdroj | Macrumors

Ani veľký inovátor, za akého sa Apple považuje, nestíha držať krok s pokrokom. Oblasť, ktorú totálne zanedbáva sú zariadenia so skladacími displejmi. Zatiaľ čo konkurenčné značky už niekoľko rokov predávajú smartfóny vybavené touto technológiou, Apple sa na tento krok zatiaľ neodhodlal.

To však neznamená, že sa tomu nevenuje. Podľa analytikov sa prvého skladacieho iPhonu dočkáme až v roku 2025. To ale nie je všetko, Apple vraj pomerne intenzívne skúma využitie skladacích displejov pre MacBooky Pro, ale i menší displej s uhlopriečkou 9 palcov.

Aspoň tak to tvrdí Ming-Chi Kuo. V súčasnosti sa OLED testuje na kľúčové funkcie, takže nemusí ísť o definitívnu veľkosť uhlopriečky. Ak áno, zodpovedala by rozmerom iPadu mini. Kuo predpokladá komerčnú dostupnosť v roku 2025 a odhaduje, že pravdepodobne pôjde o hybridné zariadenie iPhone/iPad, alebo len čisto iPad, čo znamená, že prioritu dostanú zariadenia so strednou veľkosťou displeja.

Podobný názor majú experti z Display Supply Chain Consultants, tiež očakávajú príchod prvého zariadenia z produkcie Apple v roku 2025. Zaujímavé je, že ešte donedávna predpokladali, že to bude na budúci rok. DSCC aktualizovalo svoju časovú os vydania na základe diskusií so zdrojmi v dodávateľskom reťazci. Podľa všetkého sa Apple neponáhľa so vstupom na trh skladacích smartfónov.

Zdroj | Apple

Práve DSCC prinieslo informáciu, že Apple intenzívne pracuje na vývoji skladacieho notebooku s 20″ obrazovkou. Samozrejme, momentálne netušíme ako bude novinka vyzerať, predstavu nám môže dať ASUS, ktorý v januári predstavil 17-palcový Zenbook 17 Fold. Nejde síce o plnohodnotný notebook, to v prípade skladacieho displeja zrejme ani nebude možné. Všetko však môže byť inak a Apple príde s niečim, z čoho nám opäť padne sánka. Už niekoľkokrát dokázal, ako posunúť aktuálne technológie na novú úroveň.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.