Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ASUS ukazuje budúcnosť, predstavil 17" skladací OLED tablet

ASUS ukazuje budúcnosť, predstavil 17" skladací OLED tablet
Zdroj | ASUS
Richard Pliešovský
ASUS ukazuje budúcnosť, predstavil 17" skladací OLED tablet
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

ASUS Zenbook 17 Fold OLED je presne také zariadenie, ktoré by sme mohli vidieť v mnohých sci-fi filmoch, keby ich tvorcovia mali fantáziu. Bez akéhokoľvek preháňania môžeme povedať, že ide o zariadenie, ktoré predbehlo budúcnosť. Po skvelom hernom tablete ROG Flow Z13 tak ide o ďalšie zaujímavé zariadenie z dielne ASUS-u.

Stručne povedané, Zenbook 17 Fold OLED je skladací tablet, z ktorého môžete mať po pripojení klávesnice plnohodnotný notebook. Plnohodnotný preto, lebo nebeží na iPadOS, ktorý sa len tvári ako náhrada desktopového systému, a už vôbec nie na Androide. Poháňa ho Windows 11 Pro a vďaka čomu na ňom urobíte čokoľvek.

Zdroj | ASUS

V rozloženom stave získate 17,3-palcový dotykový 2,5K OLED displej (2 560 x 1 920 px) s pomerom strán 4:3. Pomer obrazovky k telu je 87 %, farebný gamut DCI-P3 dosiahol plných 100 %. Kontrastný pomer je 1 000 000:1, čas odozvy 0,2 ms, obnovovacia frekvencia 90 Hz. Nechýba certifikát VESA DisplayHDR 500 True Black. Skladanie zabezpečuje špeciálny flexibilný pánt, po sklopení obrazovky získate prenosné 12,5-palcové zariadenie.

Pozrite si

Čo ponúka ASUS Zenbook s OLED displejom za 770 eur?

V hornej časti obrazovky sú umiestnené tri snímače – color sensor, 5 Mpx webkamera a infra kamera. Tá sa postará o jednoduché odomykanie zariadenia. Displej bol testovaný na 30 000 zložení.

Zdroj | ASUS

ASUS Zenbook 17 Fold poháňajú najnovšie procesory Intel (Core i7) s Intel grafikou (do Iric Xe). Operačná pamäť môže byť maximálne do 16 GB LPDDR5. Vnútorné úložisko si viete zvoliť do kapacity 1TB (PCIe 4.0×4 NVMe M.2 SSD).

Zariadenie je vybavené ASUS WiFi Master Premium, technológia má okrem vstavanej dvojpásmovej bezdrôtovej siete WiFi 6E  aj exkluzívnu funkciu ASUS WiFi SmartConnect a stabilizátor, ktorý poskytuje väčšiu vzdialenosť, stabilitu a bezproblémovú bezdrôtovú sieť.

Zdroj | ASUS

Zenbook 17 Fold OLED má pribalenú Bluetooth klávesnicu ErgoSense. Má 1,4 mm zdvih kláves, 19,05 mm rozstup a 0,15 mm tanierovité zahĺbenie. Budete mať teda k dispozícii naozaj pohodlnú a presnú klávesnicu, zrejme kvalitnejšiu, akú používate dnes.

Pozrite si

ROG Flow Z13 – najvýkonnejší herný tablet, aj s podporou externej grafiky

Hmotnosť zariadenia je 1,6 až 1,7 kg, s klávesnicou je to zhruba 1,99 kg. Ak si uvedomíme, že ide vlastne o 17,3-palcový notebook, je to veľmi dobré číslo. V rozloženom stave má Zenbook 17 Fold OLED 378,5 x 287,6 x 8,7 mm a hrúbku 11,7 mm. Po zložení dostanete 287,6 x 189,3 x 17,4 mm s hrúbkou 31,9 mm. Na bokoch nájdete po jednom Thunderbol 4 porte, nechýba audio jack. Batéria má kapacitu 75 Wh.

Zdroj | ASUS

ASUS vo vnútri osadil audio systém so štyrmi reproduktormi. Zvuk vyladili odborníci z Harman Kardon, podporuje aj Dolby Atmos. Smart zosilňovač sa postará o neskreslené audio aj pri vysokej hlasitosti. Výkonný DSP čip dokáže napájať dva reproduktory na maximálne možnú hlasitosť a zároveň zabraňuje dlhodobému poškodeniu cievok i membrán reproduktorov.

Zdroj | ASUS

Zenbook 17 Fold OLED môžete teda používať ako veľký tablet na výšku, či na šírku, v sklopenom stave využívať časť displeja ako virtuálnu klávesnicu. Po pripojení klávesnice získate notebook s veľkou uhlopriečkou, na ktorom bude radosť pracovať.

Pozrite si

ASUS na CES 2022 ukázal nové ZenBooky. Prišli o tradičný dizajn aj logo!