Reklama

Apple predstavil najlepšie aplikácie za rok 2019

Zdroj | Apple
Juraj Recký
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Jedna z najhodnotnejších spoločností sveta, Apple, vo svojich rukách drží najhodnotnejší obchod s aplikáciami súčastnosti. Preto istotne viacerých z nás zaujíma, ktoré aplikácie boli tie naj za rok 2019.

Ocenenia za aplikácie a hry, ktoré Apple vo svojom App Store ponúka, sú už tradíciou. Treba však pripomenúť, že nejde o aplikácie, ktoré za najlepšie zvolili používatelia, čo by bolo zrejme najobjektívnejšie hodnotenie.

Zdroj | Apple

Najlepšiu aplikáciu v každej kategórií vyberali tím zložený samotným Applom. Spoločnosť však k porote toho veľa neprezradila. Ak vás zaujíma aká bola najsťahovanejšia aplikácia alebo najsťahovanejšia hra, Apple zverejnilo aj tieto výsledky.

„Vývojári z celého sveta nás všetkých inšpirujú aplikáciami, ktoré majú moc ovplyvňovať kultúru a meniť naše životy, čo sa potvrdilo aj tento rok. Víťazi App Store Best Apps and Games 2019 odrážajú našu globálnu túžbu po spojení, kreativite a zábave,“ povedal Phil Schiller, senior viceprezident pre globálny marketing v Apple.

Pozrite si

Ukážte ostatným, čo nenájdu v App Store

App Store je najvýznamnejším miestom pre vývojárov aplikácií. Aktuálne je rozhodne najstabilnejší a s výnosom 120 miliárd amerických dolárov pre vývojárom aj ekonomicky najsilnejší. Objavovanie aplikácií v App Store je nie len pomocou vyhľadávania, ale aj pomysleného magazínu, ktorý Apple ponúka.

Spectre Camera (Lux Optics)

Naj aplikácia 2019 pre iPhone

Zdroj | Apple

 

Flow by Moleskine (Moleskine)

Naj aplikácia 2019 pre iPad

Zdroj | Apple

Affinity Publisher (Serif Labs)

Naj aplikácia 2019 pre Mac

Zdroj | Apple

Explorers ( The Explorers Network)

Naj aplikácia 2019 pre Apple TV

Zdroj | Apple

Rozprávanie príbehov

Trend roku 2019

Zjednodušene povedať pútavý, no najmä osobný príbeh, nám v tomto roku podľa Apple najviac pomáhali aplikácie Anchor (Anchor FM), Canva: Stories & Video Maker (Canva), Unfold (Unfold Creative), Steller (Expedition Travel Advisor), Spark Camera (Dayworks), Over (Over, Inc) a Wattpad (Wattpad Corp).

Sky: Children of the Light (thatgamecompany)

Naj hra 2019 pre iPhone

Zdroj | Apple

Hyper Light Drifter (Abylight S.L.)

Naj hra 2019 pre iPad

Zdroj | Apple

GRIS (Devolver / Nomada Studio)

Naj hra 2019 pre Mac

Zdroj | Apple

Wonder Boy: The Dragon’s Trap (DotEmu)

Naj hra 2019 pre Apple TV

Zdroj | Apple

Návrat Blockbustrov

Herný trend roku 2019

Technológie, ktoré Apple zariadenia ponúkajú, umožnili vývojárom prezentovať herné klasiky v úplne novom svetle a hernom zážitku. Podľa Apple najlepšie zvládli návrat “Mario Kart Tour” and “Dr. Mario World” (Nintendo), “Minecraft Earth” (Mojang), “Pokémon Masters” (DeNA Co), “Assassin’s Creed Rebellion” (Ubisoft), “Gears POP!” (Microsoft Corporation), “The Elder Scrolls: Blades” (Bethesda), Alien: Blackout (D3PA) a “Call of Duty: Mobile” (Activision Publishing).

Sayonara Wild Hearts (Simogo)

Naj hra 2019 Apple Arcade

Zdroj | Apple

Jeden z tohtoročných vrcholov Apple bolo spustenie hráčskej platformy na báze predplatného, Arcade. Samozrejme, spoločnosť preto upozorňuje, že všetky hry v ponuke sú jedinčné, no ak museli vybrať len jednu, tak je to Sayonara Wild Hearts z dielne Simongo, v ktorej jazdíte na motorke s mečom v ruke sekáte nepriateľov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.