Reklama

Ukážte ostatným, čo nenájdu v App Store

Patrik Kimijan

Skvelý projekt pripomína deťom aj dospelým, že tie najdôležitejšie veci na svete nenájdeme v App Store. Pripojte sa aj vy.

Niežeby neboli mnohé aplikácie vcelku užitočné a niektoré aj veľmi zábavné, ale to, že už máme appky aj na meranie sexuálnej výkonnosti, rozzipsovávanie nohavíc, alebo na sfúkavanie narodeninových sviečok, nie je celkom normálne. Google Play a iTunes App Store dnes mnohým deťom nahrádzajú ihriská, pieskoviská a preliezky, výsledkom čoho je, že dostať krpatých ľudí od tabletu je rovnaká výzva, ako bolo kedysi dávno pre našich rodičov nemožné dostať nás domov skôr, ako sa zotmelo. Nehovoriac o niektorých dospelých, ktorí by už nejaký rozum aj mohli mať, no namiesto užívania si krás a radostí offline sveta drtia na dovolenkách GTA v mobile a pri pive im robí spoločnosť celý Facebook. Peklo.

Traja študenti z Hyper Island prišli s úžasným projektom NotOnAppStore.com, ktorým chcú pripomínať, že nie na všetko je appka, a na to, aby sme sa skvelo zabavili, nepotrebujeme nevyhnutne smartfón ani tablet. Vyrobili nálepky v dobre známom dizajne, no s mierne upraveným textom. Čierne obdĺžniky s bielym textom Not available on the App Store lepia všade tam, kam sa hodia – na detské ihriská, šmykľavky, hojdačky a podobne.

Not Available on the App Store

Ak by ste sa chceli pridať k tejto iniciatíve aj vy, nálepku s rozmerom 12 x 5 cm kúpite cez web za 1 dolár, no jednoduchším riešením je zadarmo stiahnuť pdf s grafikou Not available on the App Store v štyroch rôznych veľkostiach. Ľudia po celom svete lepia nálepky na všetko to, čo má pre nich väčšiu hodnotu, než akákoľvek aplikácia. Not available on the App Store tak môžete vidieť nalepené na stromoch, jachtách, domácich zvieratách, na Legu, na obyčajnom hrnčeku s kávou, ale aj na bruchu tehotnej ženy.

Pridajte sa aj vy, stiahnite si pdf-ko, vyrobte nálepky a nalepte ich na vec alebo miesto, ktoré sú pre vás lepšie, než akákoľvek appka. Fotky vašich inštalácií posielajte na redakcia@techbox.sk

Not Available on the App Store

Not Available on the App Store

Not Available on the App Store

Not Available on the App Store

Not Available on the App Store

Not Available on the App Store

Not Available on the App Store

zdroj & foto: notonappstore.com

Mohlo by vás zaujímať:
Stiahnite si do mobilu offline mapu Slovenska. Zadarmo >>

Zdielať na Facebooku Poslať na Twitter

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.