Reklama

Apple podstatne vylepšilo svoj tvOS, ponúkne viac účtov a podporí hry

Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Apple včera večer (nášho času) predstavilo na konferencii WWDC 2019 množstvo noviniek a ukázal ďalší vývoj softvéru a technológií. Aj operačný systém pre Apple TV, tvOS 13 zažil včera svojich desať minút slávy.

Napriek tomu, že tvOS nebol až taký zastaralý, dočkal sa veľkého upgrade. Vieme, že sa Apple pripravuje na deň, keď podstatnú časť jeho príjmov budú generovať služby – televízia, video, hry a Apple TV budú nepochybne ich veľkým pilierom.

Pozrite si

iOS 13 prináša tmavý režim, iPad dostáva vlastný iPadOS

Viacero používateľských účtov

Medzi hlavné novinky tak celkom logicky patrí podpora viacero používateľských účtov. Každý člen rodiny, ktorý používa Apple zariadenia, logicky pod svojim účtom, sa tak bude môcť teraz prihlásiť a jednoducho prepnúť si ten svoj účet. Prepínanie bude po novom možné pomocou úplne nového Riadiaceho centra, ktoré sa bude nachádzať v tvOS 13.

Zaujímavé je, že práve tento problém som teraz riešil v našej domácnosti. Manželka si chce kúpiť iPhone a ja som rozmýšľal, ako to vlastne vyriešim s Apple TV.  Je prihlásený pod mojim účtom, ale ak by chcela kamarátkam úkázať na veľkej telke svoje fotky, nebolo by to práve najjednoduchšie a najrýchlejšie.

Pozrite si

Apple Mac Pro konečne poteší profesionálov, zaplatia zaň tisíce

Hry

Hráčov celkom iste poteší podpora herných ovládačov pre konzoly PlayStation 4 DualShock a Xbox One. Okrem tvOS bude tieto ovládače podporovať aj nové iOS a iPadOS.

Na novom operačnom systéme sa budú dať spustiť a hrať hry zo služby Apple Arcade, ktoré sa majú spustiť do konca tohto roka.

Pozrite si

Apple TV 4K 64 GB – podpora Ultra HD s HDR nie je všetko

Hudba

Hudba bude mať vynovené rozhranie, napríklad pri prehrávaní sa objaví na obrazovke text aktuálnej piesne. Z Riadiaceho centra bude možný rýchly prístup k aktuálne prehrávanej skladbe.

TvOS 13 bude mať tiež úplne novú domovskú obrazovku. Aplikácie na dokovacej stanici budú vedieť prehrávať ukážky videí na celú obrazovku, doteraz vedeli zobraziť len statické obrázky.

Zdroj | Apple

K ďalším novinkám tradične patria nové tapety, tentoraz HDR fotografie v 4K rozlíšení z podmorského sveta. Boli natočené v spolupráci s BBC Natural History.

TvOS 13 je k dispozícii pre členov vývojárskeho programu Apple od včerajšieho večera, verejná beta verzia sa spustí neskôr v júni. Pre bežných používateľov bude tvOS 13 k dispozícii tradične na jeseň.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.