Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #Mac
  • 4 min.
  • 13.11.2019

Apple MacBook Pro 16“ so šialenou cenou 6 099 dolárov je tu!

Apple MacBook Pro 16“ so šialenou cenou 6 099 dolárov je tu!
Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Apple MacBook Pro 16“ so šialenou cenou 6 099 dolárov je tu!
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Dlhé mesiace únikov informácií a dohadov sú za nami. Apple dnes predstavil novú modelovú radu prenosných notebookov so 16-palcovým displejom. Podľa očakávania ide o pomerne brutálnu mašinku, ktorá vás pripraví o parádnu dovolenku. Ale vaša nežnejšia polovičku bude samozrejme chápať, keď na budúci rok pôjdete namiesto dovolenky brigádovať.

Apple dnes predstavil špičkový 16-palcový MacBook Pro, ktorý nahradí súčasnú 15-palcovú verziu. Nový MacBook Pro ohlasuje očakávaný návrat nožnicovej klávesnice, pomenoval ju Magic Keyboard.

Zdroj | Apple

MacBook Pro už na prvý pohľad zaujme minimálnym rámčekmi okolo 16-palcového displeja. Ide o LCD panel s rozlíšením 3 072 × 1 920 pixlov a hustotou 226 ppi, P3 gamutom a jasom 500 nitov. Súčasný 15-palcový MacBook Pro má displej s rozlíšením 2 880 x 1 800 pixlov.

Zdroj | Apple

Apple podľa očakávania zmenil klávesnicu. Problematickú motýlikovú klávesnicu vymenil za novú, s označením Magic Keyboard. Tá je vraj stabilná, vybavená gumenou kopulou navrhnutou Apple, klávesy majú 1 mm zdvih.

Pozrite si

Apple priznalo, že nevie vyrobiť dobrú klávesnicu do MacBookov

Klávesnica dostala naspäť fyzické tlačidlo Escape, používatelia si totiž doteraz nezvykli na jeho dotykovú náhradu, zabudovanú v Touch Bare. Dúfame, že to gigantu z Cupertina tentokrát výjde a konečne nám predvedie, že aj on vie vyrobiť bezporuchovú klávesnicu.

Zdroj | Apple

Apple sa podarilo zlepšiť tepelný výkon, čo umožní podávať lepšie výkony CPU a GPU. Vo vnútri nového MacBooku nájdeme 9. generáciu procesoru Intel Core Coffee Lake Refresh, čo znamená, že novinka môže ponúknuť 6, alebo 8-jadrový procesor Intel Core i9 so základnou frekvenciou 2,6 GHz (s možnosťou navýšenia až do 5,0 GHz).

Zdroj | Apple

Základná kapacita RAM je 16 GB (DDR4 s 2666 MHz), používateľ si môže vybrať kapacitu až do 64 GB. SSD disk môže byť až do kapacity 8 TB, v základe je 512 GB.

Apple MacBook Pro 16″ je prvý notebook, ktorý ponúka vnútornú pamäť s kapacitou 8 TB.

Nové základné jednotky GPU ponúkajú až 2,1-krát rýchlejší grafický výkon ako predchádzajúce konfigurácie. Grafika môže byť AMD Radeon Pro 5300M, 5500M so 4 GB, alebo Intel UHD 630 so 4, resp. 8 GB pamäťou GDDR6.

https://youtu.be/ysRigNyavF4

MacBook Pro je vybavený bezpečnostným čipom Apple T2 druhej generácie. Zahŕňa koprocesor Secure Enclave, ktorý ma na starosti Touch ID a poskytuje základnú platformu pre bezpečné spúšťanie počítača a šifrovanie.

Zdroj | Apple
Pozrite si

Apple MacBook Pro 15 mid 2018 – poriadne predražené delo

Šasi prinášajú novú dizajn, ktorý prináša hudobníkom, videoeditorom a ďalším tvorcom obsahu vyspelý zvukový zážitok. Otázkou je, ktorý profesionál využíva na svoju prácu zabudované reproduktory v notebooku.

O konektivitu sa starajú štyri porty USB-C s Thunderbolt 3, ktoré spájajú prenos dát, nabíjanie a výstup pre video do jediného konektora s priepustnosťou až 40 Gb/s (dvojnásobne viac oproti Thunderboltu 2). Nechýba 3,5 mm audio konektor.

Zdroj | Apple

Napriek astronomickým cenám a niektorým parametrom Apple opäť predviedlo svoje divné praktiky. Nepodporuje najnovší štandard Wi-Fi 6 a webkamera má smiešne rozlíšenie 720p! Pripomíname, že selfie fotoaparát na iPhone 11 dokáže snímať v 4K rozlíšení a jeho modem už podporuje Wi-Fi 6.

Zdroj | Apple

Lítium-polymérová batéria má kapacitu 100 Wh, má poskytnúť až 11 hodín prevádzky. Základný model má hmotnosť 2 kilogramy a rozmery 1,62 x 35,09 x 24,59 cm (v x š x h).

Nový MacBook Pro 16″ sa bude predávať  v dvoch štandardných odtieňoch – striebornom a kozmicko sivom. Cena novinky začína na 2 399 dolároch, cena na Slovensku štartuje od 2 699 eur. Apple zároveň ukončil predaj 15-palcového modelu MacBook Pro.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj