Reklama

Apple konečne zapne skrytú funkciu HomePodov

Richard Pliešovský

Apple v stredu predstavil HomePod 2. generácie, ktorý síce neprináša nič revolučné, no aspoň sa potvrdili fámy, ktorú naznačovali, že v HomePodoch mini sú ukryté senzory, ktoré Apple doteraz neaktivoval.

O aké zázračné funkcie boli doteraz majitelia HomoPodov mini ukrátení? Ide o štyri senzory, ktoré dokážu v interiéri monitorovať teplotu, relatívnu vlhkosť vzduchu. Ide teda o dôležité metriky, ktoré budú užitočné pre každého používateľa. HomePod 2. generácie prinesie aj ďalšie dva senzory, tie budú monitorovať dym a prítomnosť oxidu uhoľnatého.

Teplota a vlhkosť vzduchu sú užitočné informácie v každom ročnom období. Počas zimy však môžete vďaka tomu ušetriť na kúrení. Kombináciou týchto dvoch veličín totiž aj pri zníženej teplote zabezpečíte vášmu domovu tepelnú pohodu. Tú pociťujete napríklad ak máte doma 23 °C a 30 % vlhkosť, ale aj vtedy, ak znížite teplotu na 21 °C a zabezpečíte 60 % vlhkosť. Viac informácií nájdete v našom článku.

Obsah pokračuje pod reklamou

V malom HomePod mini tieto snímače budete mať takpovediac grátis a rozšíria vašu výbavu smart home. Rovnako dobre môže naštartovať váš záujem o budovanie inteligentnej domácnosti.

Ako si aktivujete tieto detektory? Nie je to nič zložité, stačí ak si na budúci týždeň stiahnete nový upgrade, ktorý so sebou prinesie i novú verziu softvéru HomePod 16.3. Bude súčasťou upgrade iOS 16.3, iPadOS 16.3, tvOS 16.3, watchOS 9.3 a macOS Ventura 12.3. Očakávame, že aktualizácia bude uvoľnená v utorok 24. 1. , po 19-tej hodine nášho času.

Pozrite si

Apple opäť vstupuje do tej istej mláky, predstavil „úplne nový“ HomePod

Ak sa vám nechce čakať do budúceho týždňa, už dnes si môžete aktualizovať váš HomePod mini pomocou beta verzie iOS/iPadOS 16.3. Po inštalácii sa HomePod mini bude istý čas kalibrovať a potom v aplikácii Domácnosť zobrazí teplotu a relatívnu vlhkosť.

Na zmenu teploty môžete naviazať automatizáciu HomeKit. Tá môže zapnúť ohrievač, zvlhčovač vzduchu, či v lete klimatizáciu, ventilátor, alebo spustí žalúzie.

V prípade, že uvažujte o väčšom HomePode, ktorý bude disponuje aj alarmom dymu a oxidu uhoľnatého, predaj novinky sa spustí 3. februára. Na Slovensku nebude oficiálne dostupný.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.