Reklama

Apple iMac má nový dizajn, nové farby a procesor M1

Zdroj | Apple
Stanislav Vinc
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Jarná tlačová konferencia Apple bola nečakane nabitá hardvérovými novinkami. Po lokalizačnom prívesku AirTag spoločnosť predstavila aj vynovený stolný počítač iMac, ktorý sa vracia k pestrofarebnému dizajnu. Pod povrchom bude mať po prvý krát ARM procesor Apple M1, prekvapí ale aj ďalšími vychytávkami.

Nový iMac s vynoveným dizajnom poháňaný procesorom Apple M1 bol iba otázkou času, na ktorý prišlo dnes večer. Nová generácia stolného počítača má hrúbku iba 11,5 milimetra a dizajn, ktorý sa vracia ku koreňom tohto modelu. Dostupný bude v zelenej, žltej, oranžovej, ružovej, fialovej, modrej a sivej verzii.

https://youtu.be/wGixQPuG1GY

Predná strana počítača bude patriť 24“ Retina obrazovke s rozlíšením 4,5K a jasom 500 nitov, ktorá bude schopná vykresliť viac ako miliardu farieb. Súčasťou prednej strany sa stala aj nová Full HD FaceTime HD kamera, ktorú pri videohovoroch doplní zostava „štúdiových“ mikrofónov a šesť reproduktorov.

Zdroj | Apple

Do počítača iMac sa tiež po prvý krát dostáva snímač odtlačkov Touch ID, aj keď nie doslovne. K farebným počítačom totiž Apple vydáva aj vynovené farebné klávesnice, ktoré majú tento snímač zabudovaný do klávesy. V rovnakých farbách bude dostupná aj myš Magic Mouse a Magic Trackpad.

Zdroj | Apple

Apple si dal nezvyčajne veľa práce aj s napájacím konektorom, ktorý sa k počítaču pripája magneticky. V polovici 2-metrového napájacieho kábla bude adaptér, ktorý zároveň poslúži aj ako adaptér pre pripojenie Ethernet kábla.

Zdroj | Apple

Pod týmto vynoveným povrchom nájdeme spomínaný procesor Apple M1 zložený z 8-jadrového všeobecného procesora, 8-jadrového grafického procesora a 16-jadrového procesora zameraného na umelú inteligenciu. Cenovo dostupnejší variant bude mať jedno grafické jadro deaktivované.

Zdroj | Apple

Nový iMac so 7-jadrovým grafickým procesorom bude v Spojených štátoch začínať na cene 1 299 dolárov. Jeho súčasťou bude 8 GB RAM, 256 GB SSD, dvojica Thunderbolt portov a v balení ponúkne aj klávesnicu a myš.

https://youtu.be/4X_IW3kqr3k

Variant s 8-jadrovým grafickým procesorom bude v predaji za 1 499 dolárov a okrem výkonnejšej grafiky ponúkne aj ďalšie tri USB 3.0 porty navyše, novú klávesnicu Magic Keyboard s Touch ID a spomínaný adaptér s Ethernetom.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.