Reklama
  • #iOS
  • 1 min.
  • 22.7.2013

Apple chce lepšie mapy. Kupuje špecializované firmy

Drahomír Piok

Apple

Tvrdohlavosť Applu pri odtrhnutí od mapových služieb Googlu ho stála mnoho vysvetlovania a koniec koncov aj priznania chyby od samotného výkonného riaditeľa Tima Cooka. Ten spätne označil Google mapy ako jednu z najlepších alternatív pre mapy na iPhone. Google mapy sú mimochodom najsťahovanejšou položkou v App Store.

Apple sa však vzdať nechce, po menších úpravách a zdokonaľovaní podkladov sa rozhodol kúpiť dve špecializované spoločnosti, ktoré by mohli kvalitu máp zvýšiť. Prvá z nich je HopStop, ktorá sa špecializuje na mestskú dopravu, ale aj navigáciu pre peších či cyklistov. V USA prináša používateľom presné časy a polohy vlakov metra či inštrukcie, ako sa dostať len pomocou verejnej dopravy z jedného miesta na druhé. Podobne ako pri iných aplikáciách aj túto vylepšujú samotní používatelia.

Druhou, ktorú sa chystá Apple kúpiť, je kanadská spoločnosť Locationary. Tá mapuje a poskytuje údaje o spoločnostiach. Používatelia tak dokážu vo svojom okolí nájsť špecializované obchody či iné spoločnosti. Presné sumy, za ktoré by mali byť spoločnosti kúpené, nie sú zatiaľ známe.

 

Foto: Gizmodo

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.