Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Apple bezplatne vymieňa problémové AirPody Pro, aj na Slovensku

Apple bezplatne vymieňa problémové AirPody Pro, aj na Slovensku
Zdroj | Apple
Stanislav Vinc
Apple bezplatne vymieňa problémové AirPody Pro, aj na Slovensku
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Počujete v slúchadlách Apple AirPods Pro praskanie alebo šum? Nie ste jediní, Apple priznalo hardvérovú chybu a problémové slúchadlá vám vymení bezplatne v najbližšej autorizovanej predajni.

Apple oslavuje rok od vydania bezdrôtových slúchadiel Apple AirPods Pro netradične, výmenným programom. Zdá sa, že niektoré kusy vyrobené do októbra tohto roku trpia výrobnou chybou, kvôli ktorej môžu slúchadlá najmä pri pohybe a v hlučnom prostredí vydávať nepríjemne praskanie a šum, prípadne im nefunguje správne aktívne potláčanie okolitého hluku.

Ak ste si podobný problém všimli aj na vašom kuse, slúchadlá môžete odniesť do najbližšej autorizovanej predajne Apple. Ak technici prítomnosť tejto chyby potvrdia, predajca vám slúchadlá vymení za nové. Jedinou podmienkou je, aby bol váš kus vyrobený pred októbrom 2020.

Pozrite si

4 služby za cenu 3? Apple One si môžete aktivovať aj na Slovensku

Puzdra sa problém netýka a tak do rúk v prípade potvrdenia vady dostanete iba nové slúchadlá. Iných modelov, teda prvej a ani druhej generácie slúchadiel Apple AirPods sa problém netýka. Výmena slúchadiel za nové taktiež nepredlžuje ich štandardnú 2-ročnú záruku.

Podľa Apple sa praskanie a šum prejavuje najmä v hlučnejších prostrediach, ale aj pri cvičení, alebo telefonátoch. Výmenný program sa tiež týka problémov s aktívnym potláčaním okolitého hluku a to v prípade, že po jeho aktivácii slúchadlá prestanú vykresľovať basy, alebo naopak začnú prepúšťať zvuk z okolia, typicky hluk z ulice, vlaku či lietadla.

Keďže sa výmenný program týka iba kusov vyrobených pred týmto októbrom (10/2020), Apple zrejme hardvérový problém odstránilo a pri kúpe nového kusu by ste sa s ním už potýkať nemali. Výnimkou sú, samozrejme, skladové zásoby, ktoré sa však pri vysokom dopyte v najbližších týždňoch nepochybne minú.

Porovnajte si ceny Apple AirPods Pro v slovenských e-shopoch
(denne aktulizované)

Zdroj