Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Apple Arcade - všetko, čo potrebujete vedieť o novej hernej službe

Apple Arcade - všetko, čo potrebujete vedieť o novej hernej službe
Zdroj | Apple
Stanislav Vinc
Apple Arcade - všetko, čo potrebujete vedieť o novej hernej službe
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Herná služba Apple Arcade bola predstavená ešte v marci, no vtedy sme o nej toho ešte veľa nevedeli. Predvčerajšia konferencia priniesla mnoho nových informácií. Na čo sa teda môžeme tešiť?

V prvom rade môžeme s radosťou povedať, že prémiová cenotvorba Apple sa tentokrát neprejavila pri jeho službách. Apple Arcade otvorí svoje virtuálne brány už 19. septembra s cenou nastavenou na 4,99 dolárov mesačne.

Zdroj | Apple

Táto cena platí aj v prípade, že využívate funkciu Rodinné Zdieľanie. Na rozdiel od Apple Music tak bez príplatku získajú prístup k službe všetci členovia rodiny. Službu si bude môcť vyskúšať každý na jeden mesiac bezplatne.

Zdroj | Apple

Čo teda za túto cenu dostanete? Neobmedzený prístup k viac než stovke herných titulov, ktoré si môžete v rámci tohto členstva bezplatne stiahnuť na váš iPhone, iPad, iPod Touch, Mac alebo aj Apple TV. Treba k tomu mať iba nainštalovaný najnovší iOS 13, ktorý bude vydaný v deň spustenia služby.

Zdroj | Apple

Nový iPadOS a tvOS bude dostupný až 30. septembra a macOS Catalina až v októbri. Apple Arcade na týchto platformách teda odštartuje o niečo neskôr.

Pozrite si

Toto sú Apple iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max

Apple sa pri oslovovaní vývojárov a výbere titulov zameralo hlavne na kvalitu. V ponuke služby by sa teda nemali objaviť klasické mobilné tituly, ktoré dominujú v rebríčku najsťahovanejších bezplatných hier. Prím budú hrať skôr kvalitnejšie príbehové hry, ku ktorým sa už oplatí prikúpiť aj herný ovládač. Všetky tituly majú byť pritom hrateľné aj bez pripojenia k internetu.

Zdroj | Apple

Nový iOS 13, iPadOS a tvOS budú natívne podporovať herné ovládače Xbox One Wireless Controller a PlayStation DualShock 4. Ak teda už tieto ovládače vlastníte, po aktualizácii na nové operačné systémy ich budete môcť k vašim zariadeniam jednoducho pripojiť cez Bluetooth.

Zdroj | Apple

V službe budú mať šancu preraziť najmä nezávislí vývojári, no priestor dostanú aj veľké herné štúdiá. Apple na predvčerajšej konferencii oznámilo spoluprácu so štúdiami Konami, Capcom, Gameloft, Sega, Bandai Namco, Ubisoft, Square Enix a mnoho ďalších. V službe sa tak objaví aj ChuChu Rocket! Universe, Rayman Mini alebo aj PAC-MAN PARTY ROYALE.

Zdroj | Apple

Apple si však zakladá na exkluzivite titulov. Hry v službe Arcade sa teda nesmú objaviť na inej mobilnej platforme (medzi ktoré zrejme patrí aj Nintendo Switch), ani v inej hernej predplatnej službe. Tešiť sa tak máme na unikátne nové tituly a nové značky, pri ktorých si vďaka predplatnému platobnému modelu dovolia vývojári aj trochu experimentovať.

Zdroj