Reklama

Aplikácia Tatra banka opäť prekvapuje vylepšeniami. Toto sú tie NAJ!

TECHBOX

Myslíte si, že v bankových aplikáciách je už vymyslené všetko? Rozhodne to neplatí v prípade aplikácie Tatra banka, ktorá neustále inovuje a prináša množstvo, často unikátnych riešení.

Rok 2022 bol opäť pre aplikáciu plný noviniek, preto má veľkú šancu obhájiť víťazstvo v novom ročníku ankety NAY TECHBOX roka 2022 v kategórii BANKOVÁ APLIKÁCIA. Samozrejme len vďaka vám, našim čitateľom a fanúšikom inovácií.

Mimoriadne zaujímavou inováciou, ktorú už dlhšie radi využívame aj v našej redakcii, je sledovanie uhlíkovej stopy. Totiž, pri vašich platbách platobnou kartou vidíte, akú uhlíkovú stopu platba zanechala. Kým si potraviny, oblečenie alebo iný tovar kúpite, na ceste k vám vyprodukuje nezanedbateľnú uhlíkovú stopu. Tú teraz vidíte pri konkrétnych platbách priamo v aplikácii.

Obsah pokračuje pod reklamou

Dokonca produkciu CO2 pri platbách bližšie spoznáte aj na príkladoch z bežného života – napríklad koľko by ste prešli kilometrov na vašom aute či koľkokrát nabili váš smartfón. Je zaujímavé sledovať, že aj bežnými nákupmi zanechávame nezanedbateľnú uhlíkovú stopu. Čím menej jej zanecháme, tým bude naša planéta čistejšia. Aj preto v tomto roku dostal účet v Tatra banke, ktorej záleží na našej planéte, nový názov: Účet #premodrúplanétu.

Tento rok je pre aplikáciu výnimočný aj vďaka tomu, že známy Chatbot Adam, ktorý je aj jej súčasťou, je ešte lepší. Oslávil už 3. narodeniny a vie toho podstatne viac. Môžete si ho vyskúšať napríklad s užitočnou funkcionalitou Vyžiadanie platby, pomocou ktorej si vygenerujete QR kód so všetkými potrebnými informáciami k platbe. Kód môžete zobraziť na vašom smartfóne alebo ho zdieľať a urýchlite tak požadovanú úhradu.

Ako na to? Stačí otvoriť chatbox s Adamom a začať konverzáciu otázkou: Ako vyžiadam platbu v aplikácii? Adam vám ponúkne niekoľko možností, vrátane odporúčania, aby ste v menu išli do položky Účty a platby, kde nájdete vyžiadanie platby. Naozaj geniálny pomocník.

Rozhodne uvítate aj novinku, ktorá vás pri volaní na call centrum Tatra banky oslobodí od štandardného overenia prostredníctvom Karty a čítačky. Samotná aplikácia vám totiž ponúkne unikátne telefónne číslo na operátora v banke, s ktorým môžete ihneď začať riešiť, čo potrebujete po zodpovedaní jednej či dvoch krátkych overovacích otázok. Takéto volanie na DIALOG Live je výrazne pohodlnejšie a šetrí váš čas.

Mimochodom, využívate v aplikácii Tatra banka odmeny programu My benefit za platenie kreditnou či po novom aj debetnou kartou? Mali by ste, pretože okrem atraktívnych zliav u vybraných partnerov pribudli aj darčeky či kupóny. Výhodou je, že jednotlivé typy benefitov – darček, cashback a kupón sú odlíšené graficky. Ak chcete výhodné kupóny využiť, stačí si ich priamo v aplikácii vygenerovať a následne uviesť do objednávky. A ak vás bavia darčeky, tak pre tie je potrebné spraviť určitý obrat, či počet nákupov. Koľko vám do získania darčeku chýba si pozriete v detaile ponuky, buď klasicky cez čísla alebo vizualizáciou.

Nám sa páči aj praktická možnosť reklamovať platbu, ktorá je po novom dostupná už aj s debetnou platobnou kartou. Ak vám napríklad on-line predajca neodoslal tovar alebo ste si všimli finančné pohyby, ktoré ste nerealizovali, môžete ich reklamovať. Ak tak chcete urobiť pri debetnej karte, stačí si z pohybov na karte vybrať problémovú platbu. Hneď pod uhradenou sumou je možnosť Reklamovať transakciu. Je to skutočne jednoduché.

Medzi tohtoročné novinky aplikácie Tatra banka patrí aj možnosť vydania náhradnej platobnej karty. Poviete si, maličkosť. Ale už ste boli nútení zablokovať si vašu kartu alebo ste ju stratili? Teraz si jednoducho cez aplikáciu vytvoríte novú platobnú kartu, pričom táto služba nie je spoplatnená. Výhodou je, že takto vytvorená karta je takmer okamžite k dispozícii na používanie a pridanie do služieb ako Google Pay či Apple Pay. A keď už sme pri platobných kartách. Používate možnosť vytvorenia jedinečného kódu pre jednorázovú internetovú platbu? Ak nie, odporúčame. Takto, keď raz u akéhokoľvek obchodníka zaplatíte, nebude možné akokoľvek zneužiť údaje vašej platobnej karty – boli totiž pre platbu vygenerované len jednorázovo.

Nemôžeme opomenúť ani známu funkciu Spending report, kde vďaka špeciálnemu grafu máte vaše financie absolútne pod kontrolou. Absolútnu väčšinu platieb aplikácia radí do jednotlivých sekcií automaticky, vy tak máte dokonalý prehľad o vašich príjmoch a výdavkoch.

My v redakcii si stále naplno užívame aj výber hotovosti z bankomatu len mobilom, oceňujeme i funkcie VIAMO pre platby na telefónne číslo a obľúbili sme si aj nový systém odmeňovania účtu k bankovej aplikácii Tatra banka. Ak využívate 1 produkt, mesačný poplatok sa vám zníži na 5 eur, ak 2 produkty banky, tak sú to 3 eurá a ak 3 produkty, tak za Účet pre modrú planétu neplatíte mesačne nič.

Páči sa aj vám banková aplikácia Tatra banka? Môžete za ňu hlasovať v aktuálnom ročníku ankety NAY TECHBOX roka 2022 v kategórii BANKOVÁ APLIKÁCIA. Hlasovať a vybrať najlepších z najlepších sa oplatí, môžete totiž vyhrať jednu z 10 mimoriadne atraktívnych cien.

Obsah pokračuje pod reklamou

Hlasovaním v ankete NAY TECHBOX roka 2022 môžete vyhrať aj najnovšiu generáciu špičkových inteligentných hodiniek Apple Watch Series 8 GPS 41 mm práve od Tatra banky.

A ak máte chuť dozvedieť sa viac, pozrite si aj naše video s novinkami v aplikácii Tatra banka.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.