Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

AOC sa spojilo s Porsche a vytvorilo tento dizajnový skvost pre hráčov

AOC sa spojilo s Porsche a vytvorilo tento dizajnový skvost pre hráčov
Zdroj | AOC
Michal Sobek
AOC sa spojilo s Porsche a vytvorilo tento dizajnový skvost pre hráčov
Zdroj | AOC
Zdroj | AOC

Došlo ku zaujímavému spojeniu značky Porsche Design a hernej divízie AGON by AOC, čoho výsledkom je zaujímavý herný monitor s dlhým názvom Porsche Design AOC AGON PRO PD27S. Má čím zaujať, alebo sa tu stavia len na menách spoločností?

V prvom rade ide o dizajnový kúsok, veď na tom si značka Porsche Design vždy zakladala. Dokonca už monitor stihol získať ocenenia iF Design Award 2022 a Red Dot Award: Product Design 2022. Ako prvé vám do oka padne skutočne mohutný stojan. Ten je z pieskovaného hliníka, pričom má pripomínať volant a lúče kolesa Porsche. Stojan umožňuje nastavenie výšky, naklonenia aj natočenia. Nie je ho problém obrátiť aj celý na výšku.

Hlavným lákadlom je 27-palcový IPS zobrazovač s QHD rozlíšením (2 560 x 1 440 pixelov). Obnovovacia frekvencia je zvýšenia zo 165 na 170 Hz a radosť spraví aj odozva na úrovni 1 ms. Nechýbajú 10-bitové farby, 95-percentné pokrytie DCI-P3 a 99-percentné pokrytie sRGB. Vďaka technológii Adaptive-Sync podporuje monitor premenlivú obnovovaciu frekvenciu, ktorá eliminuje trhanie a zadrhávanie obrazu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Vzadu sa nachádza štvorica USB 3.2 na pozapájanie rôznych periférii, akými sú myš a klávesnica. Taktiež tu nájdete dvojicu HDMI a DisplayPortov. Monitor obsahuje dvojicu 5-wattových reproduktorov, ktoré sa ukrývajú za kovovými vložkami zo sieťoviny. Materiál sa používa na sanie vzduchového chladenia v autách. Tieto miesta sú podsvietené poriadnym a hlavne nastaviteľným RGB podsvietením.

Po spustení privíta monitor používateľa animovaným logom. K dispozícii je OSD menu, ktoré má aj jedinečný dizajn. Monitor je dodávaný s USB diskom, na ktorom sa nachádzajú užívateľské príručky a súvisiaci softvér.

Monitor Porsche Design AOC AGON PRO PD27S je odteraz k dispozícii v predajniach Porsche Design, u špecializovaných predajcov a tiež vo vybraných online obchodoch za odporúčanú koncovú cenu 499 eur.