Reklama

AOC sa spojilo s Porsche a vytvorilo tento dizajnový skvost pre hráčov

Zdroj | AOC
Michal Sobek
Zdroj | AOC
Zdroj | AOC

Došlo ku zaujímavému spojeniu značky Porsche Design a hernej divízie AGON by AOC, čoho výsledkom je zaujímavý herný monitor s dlhým názvom Porsche Design AOC AGON PRO PD27S. Má čím zaujať, alebo sa tu stavia len na menách spoločností?

V prvom rade ide o dizajnový kúsok, veď na tom si značka Porsche Design vždy zakladala. Dokonca už monitor stihol získať ocenenia iF Design Award 2022 a Red Dot Award: Product Design 2022. Ako prvé vám do oka padne skutočne mohutný stojan. Ten je z pieskovaného hliníka, pričom má pripomínať volant a lúče kolesa Porsche. Stojan umožňuje nastavenie výšky, naklonenia aj natočenia. Nie je ho problém obrátiť aj celý na výšku.

Hlavným lákadlom je 27-palcový IPS zobrazovač s QHD rozlíšením (2 560 x 1 440 pixelov). Obnovovacia frekvencia je zvýšenia zo 165 na 170 Hz a radosť spraví aj odozva na úrovni 1 ms. Nechýbajú 10-bitové farby, 95-percentné pokrytie DCI-P3 a 99-percentné pokrytie sRGB. Vďaka technológii Adaptive-Sync podporuje monitor premenlivú obnovovaciu frekvenciu, ktorá eliminuje trhanie a zadrhávanie obrazu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Vzadu sa nachádza štvorica USB 3.2 na pozapájanie rôznych periférii, akými sú myš a klávesnica. Taktiež tu nájdete dvojicu HDMI a DisplayPortov. Monitor obsahuje dvojicu 5-wattových reproduktorov, ktoré sa ukrývajú za kovovými vložkami zo sieťoviny. Materiál sa používa na sanie vzduchového chladenia v autách. Tieto miesta sú podsvietené poriadnym a hlavne nastaviteľným RGB podsvietením.

Po spustení privíta monitor používateľa animovaným logom. K dispozícii je OSD menu, ktoré má aj jedinečný dizajn. Monitor je dodávaný s USB diskom, na ktorom sa nachádzajú užívateľské príručky a súvisiaci softvér.

Monitor Porsche Design AOC AGON PRO PD27S je odteraz k dispozícii v predajniach Porsche Design, u špecializovaných predajcov a tiež vo vybraných online obchodoch za odporúčanú koncovú cenu 499 eur.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.