Reklama

AOC má novú hernú sériu AGON PRO. Ich herný monitor je určený profesionálom

Zdroj | AOC
Michal Sobek
Zdroj | AOC
Zdroj | AOC

Spoločnosť AOC je dlhoročným výrobcom špičkových monitorov, ktoré sú určené do kancelárie alebo aj na hernú párty. Sub-značka AGON, špecializujúca sa na herné príslušenstvo, predstavuje novú sériu AGON PRO. Ako prvú lastovičku tu máme špičkový herný monitor.

Pozrite si

AOC má hráčsky monitor, ktorý ukojí potreby a nezruinuje peňaženku

AGON PRO AG254FG

Ako prvý produkt z tejto novej série bol uvedený herný monitor AGON PRO AG254FG. Vpredu sa nachádza 24,5-palcový IPS displej s Full HD rozlíšením. Ponúka vysokú obnovovaciu frekvenciu až 360 Hz a odozvu iba 1 ms. Zobrazenie bude skvelo čitateľné aj z uhlov až do 178 stupňov. Výsledkom je jasný, ostrý a hlavne extrémne plynulý obraz.

Zdroj | AOC

Monitor AGON PRO AG254FG podporuje aj technológiu NVIDIA G-Sync, a to dokonca s variabilnou obnovovacou frekvenciou v rozmedzí od 1 do 360 Hz. Nechýba ani certifikácia VESA DisplayHDR 400, vďaka ktorej bude monitor správne vykresľovať HDR obsah.

RGB všade, kde sa len pozriete

Monitor AGON PRO AG254FG dostal dokonca ocenenie reddot desing award. Ergonomický stojan je možné výškovo nastavovať, otáčať do strán a v prípade potreby ho otočiť aj do vertikálnej polohy. Na svojej masívnej nohe má zabudované LED svetlo, ktoré pred monitor premieta logo spoločnosti AGON. Zadná strana je ešte o niečo zaujímavejšia. Obsahuje podsvietené línie AGON Light FX RGB.

Zdroj | AOC

Tieto LED svetlá poskytnú 14 režimov a 10 000 kombinácií RGB svetiel. Tie sa upravujú pomocou softvéru AOC G-Menu, ktorý je bezplatný. Ako uviedol Stefan Sommer, vedúci marketingu AOC, spoločnosť spolupracuje s esportovými tímami a preto vie, čo profesionálni hráči naozaj chcú a preferujú.

Bohatá konektivita

Medzi ďalšie herné funkcie tohto monitora patrí Frame Counter, čiže počítadlo snímkovacej frekvencie, ktoré sa môže zobrazovať v ľubovoľnom rohu displeja. Funkcia AOC Shadow Control dokáže zosvetliť tmavé miesta a tým neovplyvní zvyšok zobrazenia. AOC Game Color zmení úroveň sýtosti farieb. K dispozícii je aj 6 herných režimov, ktoré sú prispôsobené pre rôzne herné žánre.

Pozrite si

AOC AGON 27 Porsche Design – najkrajší herný monitor na trhu?

Monitoru nechýba ani dvojica 5-wattových reproduktorov so zvukom DTS. Čo sa týka konektorovej výbavy, vzadu nájdeme až štvoricu USB portov pre zapojenie herných periférií, dvojicu HDMI portov a jeden DisplayPort. Táto beštia by sa mala dodávať aj s odnímateľným tienidlom, ktoré dopomôže hráčovi sa viac vcítiť do hry.

Zdroj | AOC

Herný monitor AOC AGON PRO AG254FG bude dostupný v septembri tohto roka za cenu 849 eur. Ide aktuálne asi o najlepšiu voľbu spomedzi profesionálních herných monitorov, keďže od roku 2020 je AGON by AOC jednotkou v segmente herných monitorov.

Pozrite si

Privítajte nového kráľa herných monitorov, Samsung Odyssey Neo G9

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.