Reklama

AOC má 15,6" mobilný externý monitor s hybridnou konektivitou

Zdroj | AOC
Michal Sobek
Zdroj | AOC
Zdroj | AOC

Značka AOC, ktorá sa špecializuje na monitory, predstavuje novinku v podobe externého a hlavne mobilného monitora označeného ako AOC I1601P. Ide o 15,6-palcový monitor so širokými pozorovacími uhlami a bohatou konektivitou.

Pozrite si

AOC má hráčsky monitor, ktorý ukojí potreby a nezruinuje peňaženku

Externý monitor je v poslednom čase práce z domu veľmi obľúbený doplnok k notebooku. Zvyšuje produktivitu a dve obrazovky sú vždy viac ako jedna. Preto značka AOC predstavila ďalší model zo série externých monitorov.

Kvalitný 15,6-palcový IPS displej

Model AOC I1601P má 15,6-palcovú IPS obrazovku s dostatočným Full HD rozlíšením (1 920 x 1 080 pixelov). Potešia bohaté farby a široké pozorovacie uhly na úrovni 170 stupňov. Obnovovacia frekvencia zostala na štandardných 60 Hertzoch rovnako ako aj 5-milisekundová odozva.

Zdroj | AOC

K lepšej čitateľnosti prispieva maximálny jas na úrovni 220 nitov. To nie je práve najvyššia hodnota, ale na bežné používanie to postačuje. Práve takáto uhlopriečka môže byť nápomocná napríklad na cestách alebo vo vlaku. Nechýba ani technológia LowBlue, ktorá zníži škodlivé modré svetlo. Hmotnosť monitora je 800 gramov a je možné ho používať na šírku aj na výšku.

Dizajn externého monitor je minimalistický, potešia pomerne malé rámčeky okolo displeja a zadná strana je chránená hliníkom, ktorá lepšie odoláva prípadným škrabancom. Na ochranu displeja slúži pribalený kryt SmartCase, ktorý môže poslúžiť aj ako jednoduchý stojan.

Zdroj | AOC

Hybridný systém napájania

Na ovládanie monitora slúžia postranné tlačidlá. K dispozícii bude aj softvér s názvom i-Menu. Konektivita je zabezpečená kombinovaným káblom, ktorý ma v sebe zabudované USB-C aj USB-A, ktorý slúži ako DisplayPort. Jedným káblom ste schopný prenášať obraz, zvuk a napájanie monitora.

Dôvod, prečo sa DisplayPort kombinuje s konektorom USB A je ten, aby sa zabezpečila podpora aj pre staršie zariadenia, ktoré nedisponujú konektorom USB C. Táto technológia sa nazýva DisplayLink a jej ovládače je možné stiahnuť na operačné systémy Windows, macOS, Android, ChromeOS a Ubuntu. Kábel sa nachádza priamo v balení.

Zdroj | AOC

Externý monitor AOC I1601P bude k dispozícii od augusta tohto roka s odporúčanou cenou 239 eur. Ak hľadáte menší externý monitor vhodný na cestovanie, toto môže byť pre vás to správne riešenie.

Pozrite si

AOC rozširuje ponuku herných monitorov o štyri zakrivené Full HD modely

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.