Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Android smartfóny sa už čoskoro naučia zaznamenávať kašeľ a chrápanie

Android smartfóny sa už čoskoro naučia zaznamenávať kašeľ a chrápanie
Zdroj | Pixabay
Michal Sobek
Android smartfóny sa už čoskoro naučia zaznamenávať kašeľ a chrápanie
Zdroj | Pixabay
Zdroj | Pixabay

Spoločnosť Google podľa uniknutých správ testuje spôsob, ako využiť smartfón s operačným systémom Android na to, aby dokázal zaznamenávať chrápanie a kašeľ.

Pozrite si

Rastúce ceny potravín? Vďaka týmto aplikáciám dokážete ušetriť každé euro

Funkcia bola odhalená pri stiahnutí si aplikácie Google Health Studies pomocou APK súboru. Práve tam bola objavená štúdia s názvom Sleep Audio Collection. Tá je však dostupná len pre zamestnancov spoločnosti Google.

Zdroj | Google

Ak sa chcete zúčastniť tejto štúdie, musíte byť zamestnancom spoločnosti Google na plný úväzok so smartfónom s Androidom. Ďalšie podmienky testovania sú, aby v tej istej miestnosti nebol viac ako jeden dospelý človek, ktorý nepracuje pre konkurenčnú spoločnosť.

Pri vysvetľovaní štúdie Google hovorí, že jeho tím Health Sensing aktívne pracuje na tom, aby priniesol pokročilú sadu snímacích schopností a algoritmov do zariadení so systémom Android s cieľom poskytnúť používateľom zmysluplný prehľad o ich spánku.

Pozrite si

Marek Tomeš – Je zelená elektrina budúcnosť? | TECHTALKS

Spoločnosť Google už v aplikácii Fit používa fotoaparát na smartfónoch s Androidom na meranie srdcovej a dychovej frekvencie. Nest Hub druhej generácie už má aj funkciu snímania spánku, ktorá meria dýchanie a zisťuje, čo by mohlo používateľa v noci rušiť. Zdá sa, že spoločnosť práve túto funkciu chce preniesť priamo do svojich smartfónov.

Zdroj | Pixabay

Zatiaľ nie je jasné, kedy by sme sa tejto funkcie mohli dočkať a či bude dostupná na všetky smartfóny s operačným systémom Android alebo ostane ako exkluzivita len pre smartfóny radu Pixel. Viac sa zrejme dozvieme už na konci roka, kedy Google predstaví sériu Google Pixel 7.

Funkciu zaznamenávania chrápania počas spánku už poznáme z inteligentných hodiniek Samsung Galaxy Watch4, kde to spoločnosť prezentovala ako veľkú novinku. Na ruke ste museli mať hodinky, ktoré zaznamenali, že ste vo fáze spánku a smartfón vedľa vás pripojený k nabíjačke aktivoval mikrofóny, ktoré tieto zvuky chrápania nahrali do aplikácie Samsung Health.

Zdroj