Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Android Pay ide s kožou na trh. Dorazí aj na Slovensko?

Android Pay ide s kožou na trh. Dorazí aj na Slovensko?
Zdroj | Google
Števo Porubský
Android Pay ide s kožou na trh. Dorazí aj na Slovensko?
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Android Pay

Google si na Google I/O priniesol kvantum noviniek. Medzi tie dôležitejšie možno zaradiť aj Android Pay, elektronickú peňaženku, ktorá má byť hlavným konkurentom pre Apple Pay. Android Pay nie je žiadnou novinkou, Google ju oznámil už začiatkom roka počas konferencie MWC 2015, no až teraz ide „s kožou na trh“.

POZRITE SI: Google Android Pay – viac ako peňaženka

Android Pay má byť nielen hlavným konkurentom pre Apple Pay, ale nahradí aj neslávnu Google Wallet peňaženku, ktorá nezožala takmer žiadny úspech. Google si od Android Pay sľubuje omnoho viac.

A omnoho viac aj ponúka. Peňaženka bude fungovať na akomkoľvek smartfóne s NFC a s Android 4.4 a vyšším, teda i Android 5.0 aj novým Android M. Fungovať bude ako bezkontaktná platobná karta. Stačí smartfón priložiť k terminálu a platba prebehne okamžite. Nebude vraj potrebné ani otvárať aplikáciu. Informácie o karte pritom nebudú v cloude alebo inde vo „vzduchu“, ale priamo v smartfóne. Samozrejme, šifrované. Android Pay tak bude fungovať aj v off-line režime.

POZRITE SI: Ten najnovší sa volá Android M, ale ešte si na neho počkáme

Android Pay

Na dodatočnú autentifikáciu bude možné tiež použiť čítačku odtlačkov prstov. A práve tá môže byť použitá u všetkých, ktorí sú voči takýmto platbám skeptickí a obávajú sa zneužitia z každej strany. Chýbať samozrejme nebude ani potvrdenie PIN kódom.

S Android Pay bude zatiaľ možné platiť len v USA, kde Google pokrýva viac ako 700 000 obchodov, no zároveň s ňou budú môcť Američania nakupovať aj v tisícke aplikácií.

POZRITE SI: Google ide priamo na vec(i). Predstavil nový operačný systém pre IoT

Android Pay

Kedy sa Android Pay dostane aj k nám je zahalené rúškom tajomstva. Tento rok to však určite nebude, pevne veríme, že v roku 2016 sa už objavia prvé informácie o Android Pay aj u nás. To tu však už bude aj Apple Pay a niekoľko ďalších systémov.

Android Pay

Ďalšou novinkou od Google je tzv. handsfree platenie. Namiesto vyťahovania peňaženky či smartfónu s Android Pay, bude stačiť pozrieť do fotoaparátu u predajcu a zaplatíte tvárou. Beta testovanie bude v najbližších mesiacoch prebiehať v San Franciscu. Test ukáže, či sa takéto handsfree platenie dostane aj do ďalších miest USA či celého sveta.


Zdroj a foto: Google