Reklama

Android Auto je späť v obchode Google Play, no iba dočasne

Zdroj | Google
Stanislav Vinc
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Situácia okolo funkcie Android Auto sa začala komplikovať po tom, čo sa ju Google rozhodol implementovať priamo do operačného systému Android. Spoločnosť má v tejto chvíli iba dočasné a nie veľmi šťastné riešenie.

Android Auto, funkcia ktorá sa stará o projekciu obrazovky zo smartfónu na obrazovku infotainment systému v aute, sa s príchodom aktualizácie Android 10 stala súčasťou tohto operačného systému. Majitelia starších vozidiel, ktorí si zapínali Android Auto iba na obrazovke svojich smartfónov, však prišli o možnosť využívať toto prostredie bez pripojenia k infotainment systému.

Google myslí aj na týchto používateľov a preto vydal novú aplikáciu s názvom Android Auto for Phone Screens, ktorí simuluje prostredie funkcie Android Auto priamo na obrazovke smartfónu. Problém však je, že táto aplikácia je kompatibilná len s niektorými smartfónmi a Google ju aj tak v najbližších mesiacoch z obchodu Google Play odstráni. Prečo?

Pozrite si

ESET bude ochraňovať obchod Google Play

Google si z nejakého dôvodu zaumienil, že majiteľom vozidiel bez kompatibilných infotainment systémov ponúkne namiesto samostatnej aplikácie Android Auto radšej jazdný režim prostredia Google Assistant. Ten však spoločnosť ešte nestihla dokončiť a tak vydala dočasné riešenie v podobe vyššie spomínanej aplikácie Android Auto for Phone Screens.

Jazdný režim mal byť vydaný už v lete, no spoločnosť ho odložila na neurčito. Tento rok sa ho už zrejme nedočkáme a s ohľadom na životný cyklus produktov spoločnosti Google je celkom možné, že sa dočkáme oznámenia ďalšieho alternatívneho prostredia pre autá ešte skôr, ako uzrie svetlo sveta tento jazdný režim.

Aby v tom bol ešte väčší chaos, portál The Verge upozorňuje na to, že Google zároveň pracuje na operačnom systéme Android Automotive, ktorý bude integorvaný priamo do hardvéru nových áut spoločností Volvo, Renault-Nussan a General Motors.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.