Reklama

Android 2.2 „Froyo“: v znamení výkonu a podpory Flash 10.1

Marek Šimunek

Aj napriek tomu, že operačný systém Android je jedným z najmladších členov mobilných OS, jeho vývoj ide rýchlo dopredu. Súčastná verzia Android 2.1, ktorá bola len nedávno uvedená a množstvo zariadení ešte stále čaká na aktualizáciu už má vývojového nástupcu. Najnovšia pripravovaná verzia Android 2.2 s kódovým označením „Froyo“ (mrazený jogurt) prinesie podstatne vyšší výkon a zabudovanú podporu pre Flash 10.1.

Android 2.2

Na serveri Android Police sa objavili testy pripravovaného operačného systému Android 2.2, ktorý bol nainštalovaný na smartfóne Google Nexus One. Po spustení niekoľkých testovacích benchmarkov a následnom porovnaní výsledkov so súčasnou verziou Android 2.1 zistili nárast výkonu v niektorých prípadoch dosahujúci až neskutočných 450%. Pre vykonanie testov bol použitý benchmark Linpack, ktorý zisťuje ako rýchlo dokáže telefón pracovať s dátami. Všetky dôležité informácie a pravdepodobne aj uvedenie novej verzie Android 2.2 „Froyo“ sa dozvieme už za niekoľko dní na najväčšej vývojárskej konferencii venovanej tejto platforme Google I/O, ktorá sa bude konať v termíne 19. – 20. mája v San Franciscu (USA).

Android 2.2

Nová verzia Android OS by okrem nárastu výkonu mala priniesť aj niekoľko iných noviniek. Okrem zmenenej domácej obrazovky a upraveného dizajnu ikoniek je najočakávanejšou novinkou podpora Flash 10.1. Podľa dostupných informácií je podpora prehrávania Flash obsahu priamo integrovaná v systéme a videá sú prehrávané skutočne plynulo a takmer bez akýkoľvek obmedzení. Prehrávač Flash videí bude používať špeciálny kódek optimalizovaný pre mobilné zariadenia. V prípade, že video nebude týmto kódekom podporované, objaví sa hláška o tom, že nie je prispôsobené pre mobilné zariadenia, avšak podľa informácií to nebude mať vplyv ani na kvalitu ani na plynulosť prehrávaného videa. Pre prístup k ovládacím prvkom prehrávača počas prehrávania sa stačí dotknúť obrazovky, pričom dvojklik na obrazovku automaticky aktivuje prehrávanie v celoobrazovkovom režime.

 zdroj: www.androidpolice.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.